PDA

Pogledati punu verziju : Kupovina kamiona

Stalan posao preko interneta

Strane : [1] 2

ac1d
23.10.2008, 15:41
Pošto se već neko vreme bavim posredništvom u transportu, odlučio sam da kupim dva mala kamiona.

Ono što mi je potrebno je sledeće:
Ukupna težina vozila do 7.5 tona
Snaga motora do 200 KS
Tovarni prostor dužine minimum 620 cm
Nosivost najmanje 3 tone.

Voleo bih da čujem Vaša mišljenja o najboljem rešenju za ovu vrstu kamiona. Kamioni bi radili isključivo na međunarodnim turama.

Milorad90
24.10.2008, 01:21
Iveco Eurocargo ili Iveco Daily sa povisenom kabinom za spavanje.

JAPANX
24.10.2008, 01:27
iskusni soferi su pricali "mercedesa hvali a man-a vozi"

[CRO]Zmija
24.10.2008, 01:37
Ja ti kažem da kupiš scanio ili Mercedes!

ada
24.10.2008, 04:53
ajde ovako. u firmi imamo jednog Iveco Eurocargo 2007 godiste i od popravki oba prednja amortizera, glavni kocioni, prednji trap za 120kkm(nisu uracunati potrosni materijali) Utisak je razocarani....Mercedes jako skup za odrzavanje. man i daf odlicni!!!

ac1d
24.10.2008, 09:07
Manje više sam svakog dana u kontaku sa prevoznicima koji voze baš sve i svašta. Jedini kamion koji svi hvale je MAN. Iveco, koliko sam shvatio iz razgovora, ima tipične 'talijanske boljke, ali su česti i slučajevi baš ozbiljnih kvarova (prošle nedelje kolegi zveknula radilica na 90 000). MAN je odličan i ono malo prevoznika koji ga koriste su prezadovoljni, ali je zato prilično skuplji od svih ostalih u nabavci.

Ima li neko iskustva sa "malim" Volvoima i Dafovima?
Jbg, takvo smo tržište da se najpre gleda cena pa sve ostalo, a ja se vodim tim principom da mi je bolje da platim par hiljada evra više u nabavci, ali da u startu eliminišem eventualne sitne probleme koji mogu da se pojave kod najjeftinijih.

@Ada

Čoveče, spavaš li ti uopšte? :lool:

VLADA MIRKO ALFA
24.10.2008, 09:29
moja iskustvo sa ivecom je prilicno dobro imam u svojo floti i euro karga i radi mi u terenu obzirom da je kiper i ima exstremne uslove eksploatacie imamo ga vec godinu ipo dana presao je 50000 km u terenskim uslovima i pre par dana sam ga vozio na servis kacili ga na kompjuter i nepokazuje znake habanja motor u njemu je 280 ks i toplo ti ga preporucuje

RS-6
24.10.2008, 10:56
Atego 8.23

ada
24.10.2008, 16:15
da samo da napomenem da sam ja pricao o iveku 17e65 170 konja. A koliko je servis za atega???

Spava ada ko paue na listicima, samo nepravim veliku pauzu :mrgreen:

ac1d
24.10.2008, 17:29
@Ada

Tiho, pava dete... :lool:

Iskreno, atego mi ne uliva poverenje. Većina kolega koji su ga imali su se rešavali istih vrlo brzo. Najveći problem i jeste održavanje, tj. troškovi održavanja. Što se tiče cene održavanja Iveco je bez premca, najeftiniji, ali zato i najproblematičniji. Ipak je cilja da kamion pređe bar 400-500 hiljada pre prodaje

ostres
24.10.2008, 18:47
Volvoe svi dosta hvale sto se tice izdrzljivosti i pouzdanosti. Takodje dobro podnose uzbrdice bez gusenja i grejanja motora itd. Takodje cena polovnim ne pada brzo.

Transporter
24.10.2008, 20:18
Ja volim MAN i sve je to strava, ali sto se tice predjene kilometraze i uslova rada vozaca i ostalog MB je tata, da se ne lazemo...
Kod nas u firmi i Atego i Actros osim redovnog servisa ne pamtim da su imali neke tehnicke probleme ! Ovaj i prosli mesec 3 Actrosa 1848 1999god su presli 1.000.000km na satu i dalje rade kao sat :o

Milorad90
24.10.2008, 22:10
Ne kazu dzabe da je Mercedes vozilo za gazde.
=]

Transporter
24.10.2008, 22:14
Za sve sam to cuo ali ne i za Mecku, pobrkao si loncice malo :mrgreen:

Milorad90
24.10.2008, 22:17
Pa zato sto se ne kvari,najmanje trosi,udoban...
Barem sam tako cuo za Actrosa.

ada
24.10.2008, 22:22
mercedes da najmanje trosi. pa daj neigrajte se! i mercedes nevoli brda! scania i volvo za velike, a man i daf za male!

Milorad90
24.10.2008, 22:25
Kazem cuo sam.

A i ne obracajte paznju na mene ja samo pippppppppp,dok ne sednem da vozim ne shvatajte me ozbiljno.hahahaha

Bojan1212
24.10.2008, 23:00
Ne kazu dzabe da je Mercedes vozilo za gazde.
=]

E i ja sam samo cuo isto ovo. Imam druga koji ima autoprevoznicku firmu. Uglavnom Actrose ima. On kaze da je za njega kao vlasnika Mercedes najbolji. Ima i neke MAN-ove i uzeo je sad jos jednog Actrosa.

A cuo sam i sa druge strane od rodjaka. Vozi u nekoj spedeiciji. Njemu kao vozacu najbolji su Volvo i Scania, a sto ste rekli ranije Mercedesa ne voli jer ne voli brda greje se itd.

Ko sto rece Milorad90 i ja sam ovo samo cuo pa znaci i ja pippppppp. :mrgreen:
Ali gde ima dima ima i vatre ;)

ac1d
25.10.2008, 09:56
Danas ću ići da isprobam Atega 817. Prešao je oko 500 hiljada u uslovima u kojima bi radio i kod mene pa ću javiti utiske. Cela poenta priče je da ne žurim, do sada nisam imao kamione i vrlo mi je bitno da mi vozila budu pouzdana. Očekujem i ponudu od MAN-a pa kad sve to bude kompletirano staviću i cene ovde čisto da malo uporedimo.

ada
25.10.2008, 22:23
Sta ce ti ponuda?? Novo nema matematike. Imas preko ekstra kamiona do dve godine starosti za puno manje para sa ekstra malim kilometrazama!!! Razmisli o tome!

ac1d
28.10.2008, 08:55
@ada

to da novo nema matematike si u pravu, plati, ćuti i vozi, ali odlučio sam se za nove kamione zato što sam tu sebi pronašao računicu. Kamione ne kupujem "napamet" već zbog ugovora koji sam potpisao i koji mi u sledećih pet godina obezbeđuje izvoz i dobar deo povratnih tura. Kad sve preračunam, stvarno mi se više isplati da kupim nove kamione. Da nije tog ugovora sigurno se ne bih odlučio ni za polovno vozilo.

Uostalom i diskusija ovde je kao i na bilo kom drugom mestu, neko voli kruške, neko jabuke :lool:

Imam još vremena za odlučivanje, neću morati da "prelomim do polovine novembra, a do tada imam vremena da probam još kamiona pa ćemo videti

hladni
23.11.2008, 21:38
Danas ću ići da isprobam Atega 817. Prešao je oko 500 hiljada u uslovima u kojima bi radio i kod mene pa ću javiti utiske. Cela poenta priče je da ne žurim, do sada nisam imao kamione i vrlo mi je bitno da mi vozila budu pouzdana. Očekujem i ponudu od MAN-a pa kad sve to bude kompletirano staviću i cene ovde čisto da malo uporedimo.
moras tacno da znas sta hoces.naprimer daf ti je najlaksi.mozes najvise da tovaris a da ne podlezes dozvolama.man ima kvalitet.mercedes je malo tezi ali je udoban i dugotrajan a iveco ide dok ide.ako uzimas iveco uzimaj neki koji je dosao iz nemacke.kvalitetniji su i duze traju.pricam iz iskustva

ada
23.11.2008, 22:57
jer inace iveco neide daleko......

ac1d
24.11.2008, 14:17
Sigurno da ne ide... 'talijan je to =] Šalim se, naravno da se to nikad ne zna, pogotovu sa polovnjacima. Za sada mi je najbolje rešenje, finansijski i što se tiče pouzdanosti Mercedes. Razgovarao sam sa par kolega koji ih imaju pa ću posle toga podvući crtu... videćemo, iskreno, kakva je situacija u transportu trenutno... nešto mi se i ne utrčava u takvu investiciju :?

hladni
24.11.2008, 20:26
to ti je pametno.sacekaj da prodje nova godina pa ce mozda neke stvari biti jasnije mada sam skeptican po tom pitanju.jedino ako ti je posao sigurica

Transporter
24.11.2008, 23:36
Paaa i nije bas tako... znamo koliko posla ima oko Nove Godine i praznika tako da je steta da propustis taj period !

Shicky
25.11.2008, 11:31
Samo MB,matori ima 814 96 god,sa spavaćom kabinom,ima slika u temi "šta vozite",to je neuništivo.Motor "šestak"troši do 17 lit,o udobnosti i pouzdanosti da ne pričam.Beži od iveka,niko se sa njim nije nešto usrećio.Meni se lično sviđa DAF LF serija,ne znam mnogo o njemu,ali kamion izgleda kvalitetno odrađen,za razliku od novog atega,koji mi deluje nekako nedovršen.

ac1d
25.11.2008, 13:24
@hladni
@transporter
Trebalo bi da sad oko Nove bude posla, jbg prošle godine u Januaru sam poginuo od posla, a to nisam očekivao. Ali, već dva meseca sve nešto ide kilavo tako da uopšte nisam pametan.

hladni
26.11.2008, 12:11
obicno je tako da pred kraj godine i pre godisnjih odmora bude frka za koji kamion vise.ali posto je kriza cist sumnjam da ce tako biti i ove godine.meni je uvek merilo bili smederevo,tj.zeljezara.kaze drugar sto jos uvek vozi da je tamo sad prazno.nekada je bilo oko 50esetak kamiona dnevno sad oko 10etek.

ada
29.11.2008, 23:53
nezivi se od nove godine!