PDA

Pogledati punu verziju : BRC Sequent 24 nece da prabaci na plin

samir
28.03.2009, 18:27
Jutro sam se susreo sa prvim problem sa mojom plinskom instalacijom nakon predjenih 23000 km
Instalacija je BRC sequent 24, automobil Renault Scenic RX4 2.0 16 V, 101 kW

Jutros sam normalno vozio auto i sve je bilo OK. Napravio sam stanku od 20-tak minuta. Kada sam ponovo upalio normalno sam krenu i onda zacuo zvik pstalice (biiip, biip neprekidno). Nikada se do sada nisam susreo sa tim zvukom i jedva sam skontao da je plinska intalacija.

Znaci, sve je u redu do trenutka kada treba da prebaci na plin, LED dioda je prvo crvena, onda se cuje "tak" multiventila i lampica pozuti. Tada povecam obrtaje na 2000 i motor se prebaci na plin. Ukoliko to ne uradim za odredjeno vrijeme, LED dioda (zuta) pocne blinkati.

E, od jutros dioda pozuti, ali nece da prebaci na plin, niti dioda pocne treptati.

U utorak sam se najavio kod servisera, ali me interesuje koji su moguci uzroci problema.

Hvala

JAPANX
28.03.2009, 18:30
nemas plin

duh koji hoda
28.03.2009, 19:00
moze da bude i senzor pritiska. ako imas senzor na reilu, a ne spoljni, vrlo je moguce da je on crkao! ako se cuju ventil na boci i pre isparivaca onda verovatno nemas plina u boci!

samir
28.03.2009, 19:43
nemas plin

Plina ima :lool: Cak i manometar na boci pokazuje da plina ima . Meni je to isto palo na pamet, pa sam to prvo pregledao.

duh koji hoda
29.03.2009, 02:35
na reilu pored cetiri dizne imas i senzor temperature/pritiska, desava se da crkne senzor (pokazuje samo temperaturu gasa, a pritiska ne). manifestuje se tako sto nece da prebaci na plin, a lampica gori u konstantno zuto.

Stratos
29.03.2009, 18:08
Evo i moj glas za senzor. Znaju da budu problematični po rečima iskusnih BRC servisera.Trajno rešenje je externi senzor pritiska gasa.

samir
03.04.2009, 14:58
Da rezimiran,

problem je bio u senzoru pritiska.
Senzor promjenjen, 150 KM ili 75 Eura.

Sada sve opet radi :applause:

duh koji hoda
04.04.2009, 01:05
ne bih vas vise zadrzavo! TDI dr love

samir
04.04.2009, 08:21
na reilu pored cetiri dizne imas i senzor temperature/pritiska, desava se da crkne senzor (pokazuje samo temperaturu gasa, a pritiska ne). manifestuje se tako sto nece da prebaci na plin, a lampica gori u konstantno zuto.

Cestitamo, cestitamo :lool:

samir
05.12.2009, 18:59
Ponovo isti problem. Auto nece da prebaci na plin. Lampica pozuti i onda nista. pono senzor pritiska.

Naravo, u Sarajevu i okolini nema senzora ni slucajno. :mad:

Danas sam razgovavaraop sa ljudima iz THOM.GAS-a Zagreb i oni su mi preporucili ugradnju eksternog senzora pritiska. Kazu da se puno bolje pokazao nego ovi kombinovani, a upola je jeftiniji. :lool: Senzor je na putu za Sarajevo i nadam se da ce biti kod mene veceras. :applause:

Da li neko ima iskustvo sa ugradjivanjem tog senzora??? Gdje se on stavi?? Mislim da se moj serviser do sada nije susretao sa tim, pa bi svaka pomoc dobro dosla.

hvala.

Dora
05.12.2009, 19:10
Kod bilo kog sistema uvek je posle filtera a pre dizni, na tom crevu... Kad ga vidiš, biće ti jasno.

TECA
05.12.2009, 21:59
Da li neko ima iskustvo sa ugradjivanjem tog senzora??? Gdje se on stavi?? Mislim da se moj serviser do sada nije susretao sa tim, pa bi svaka pomoc dobro dosla.
Uz senzor dobijes sve sto ti treba ,kabal ,crevo prikljucak,ne moze se pogresiti.Stari senzor ostaje na svom mestu.Sam ga mozes montirati.

duh koji hoda
06.12.2009, 01:59
Senzor pritiska se kod brc-a nalazi na samoj rampi pored dizni. Uz externi senzor dobijes kablic sa konektorima, crevo sa holenderom i deo za rampu.
Skines bocni sraf na rampi (mesingani) i umesto njega stavis deo za rampu na koju pricvrstis crevo sa selnicom, drugi kraj creva zavrnes na senzor. Sa konektora
senzora na rejlu iseces zice i na njih zalemis dobijeni kablic i zakacis na oba senzora. Znaci stari senzor ostaje kao davac za temperaturu gasa a externi
meri pritisak. Mislim da ce ti sad biti lakseda to uradis.Pozdrav

samir
06.12.2009, 11:22
Hvala na odgovorima.

Sinoc stigao senzor i sve sto treba za ugradnju. Prema upustvu ugradnja je vrlo jednostavna :lool: , samo treba zalemiti cetiri zice, odvrnuti sarav i skontati gdje fiksirati novi senzor.

Prijatno sam se iznenadio sto je doslo apsolutno sve u kompletu i vrlo dobro upostvo. Sutra to montiram i javnem kako radi.

Hvala jos jednom

lmirko
27.12.2009, 22:19
Posto imam isti problem,
ajde molim te reci jesi li ugradio senzor i kako se ponasa.
koliko je kostalo, kako se tacno zove i gde si ga kupio.

samir
29.12.2009, 14:41
Posto imam isti problem,
ajde molim te reci jesi li ugradio senzor i kako se ponasa.
koliko je kostalo, kako se tacno zove i gde si ga kupio.

Da ugradio sam senzor. Ponasa se kao da ga i nema :lool: , hocu da kazem sistem radi bez ikakvih problema. Kostao je 230 kuna (oko 30 Eura), jer je kupljen u Zagrebu u Thom gasu (za njih mi je receno da jedino oni prodaju 100% original BRC na ovim prostorima), pa su ga poslali autobusom za Sarajevo. Duplo je jeftiniji nego onaj standardni senzor pritisak temperatura. Serviser je uzeo dodatnih 30 KM odnosno 15 Eura za ugradnju. Vecina kaze da je sada problem trajno rijesen.
Tacan naziv je BRC eksterni senzor pritiska. Vjerovatno ga ima kupiti i u BRC predstavnistvu u Beogradu.
Uz senzor dodje apsolutno sve, tako da ga u sustini covjek moze i sam ugraditi. Znaci dodje upustvo i sav potreban materijal. Od alata je dovoljan cini mi se kljuc 12mm. Ja sam se ipak odlucio za servisera.

Moje iskustvo (bar do sada je) :applause: