PDA

Pogledati punu verziju : Shoping Solun

Darth Malak
10.08.2010, 13:28
elem za nekih 10-tak dana idem u Grcku na more pa cu svratiti i u Solun , neki mini-shopping , vecim delom za decu , neka garderobica itd , sveskice, pribor za skolu a mozda nesto i za zenu i sebe + neku autokozmetiku za auto .

pa sad posto prvi put idem za Grcku-Solun gde je najbolje ici za shoping , da je ok kvalitet a da ne izuvaju sa cenama ?

pozz.

NemaN
10.08.2010, 14:10
za stvari ti je najbolji cosmos na izlasku iz soluna, inace cene nisu ni malo jeftinje u odnosu na BG, tako da ako planiras neku vecu kupovinu zaboravi....

Sto se tice parkiranja imaces problema, najbolje mesto za parkiranje je kad prodjes triumfalnu kapiju sa leve strane, pa 2 semafora i spreni desno i parkiraj se tu negde....nemaju zone, a na 1000m si od centra.....garaze su ti oko 5e sat....

Tu oko centra imas bukvalno sve radnje u ulicama, imas i pijacu eventualno na glavnom trgu sa leve strane...

POsle ako ides ka prstima mozes glavnom ulicom a mozes i pored paokovog stadiona ka zaobilaznici....

Darth Malak
10.08.2010, 14:16
da li ti mislis da ja znam "najbolje mesto za parkiranje je kad prodjes triumfalnu kapiju sa leve strane, pa 2 semafora i spreni desno i parkiraj se tu negde....nemaju zone, a na 1000m si od centra." ? :badteeth1:

ce se snadjem nekako ;) hvala za info i ako moze jos neko da da neki savet ?

btw : posto cu ici iz Stavrosa ka Solunu trebao bi da naletim na Cosmos , zar nema parking kod tog TC-a ?

djukic
10.08.2010, 14:23
Ima naravno ogroman parking ispre TC-a. TC je nesto veci i meni lepsi od Delta sitija. U sustini ista roba se prodaje, samo nema na odlozeno, eurima se placa. Za zaobici ukoliko je moguce. Ja isao prosle godine, jedino sto mi se svidelo je sto imaju radnju posvecenu filmu. U toj radnji mozes da kupis suvenire.

Inace oko Cosmosa imas jos trznih centara i velikih prodavnica. Ima jedna odmnah do sa interesantnim namestajem (samo da se gleda naravno). Ima jos i garden centar?! ma ima svasta u tom delu i ako si vec tu setaj malo naokolo...

Sam centar Soluna je pakao. Sto zbog ogromne guzve, sto zbog ogromne zege... Ja sam isao i nista nisam nasao, ali nisam siguran ni sta sam trazio :badteeth1:

kole24
10.08.2010, 14:24
Iz Stavrosa ka Solunu nećeš naleteti na Cosmos. Moraš da skreneš ka Halkidikiju. Naravno da ima parking ispred tržnog centra ali je to nekoliko kilometara od centra grada. Inače Cosmos ti je ista stvar kao i Delta city ili Ušće ...

kole24
10.08.2010, 14:27
Pretekao me djukic, ali to je to. Imaš po meni mnogo bolju varijantu, a to je Jumbo. On je jedan izlaz pre Cosmosa iz pravca Soluna, sve za decu i po nešto za žene, a cene dosta niže nego kod nas.

Darth Malak
10.08.2010, 14:38
fala svima , javljam posle 31.08.2010 gde sam bio i sta sam uradio , ako uradim nesto

djukic
10.08.2010, 14:39
Jumbo :applause: prava stvar

NemaN
10.08.2010, 14:39
da li ti mislis da ja znam "najbolje mesto za parkiranje je kad prodjes triumfalnu kapiju sa leve strane, pa 2 semafora i spreni desno i parkiraj se tu negde....nemaju zone, a na 1000m si od centra." ? :badteeth1:

ce se snadjem nekako ;) hvala za info i ako moze jos neko da da neki savet ?

btw : posto cu ici iz Stavrosa ka Solunu trebao bi da naletim na Cosmos , zar nema parking kod tog TC-a ?

pazi ako ides u povratku i ides od prstiju onda mogu dosta da pomognem...

kad ulazis u Solun prolazis ispod nadvoznjaka i tu ti je 1 semaforor, posle 16 semafora skreces desno i tu je to mesto gde se parkiras....

inace uproredjivao sam cene u cosmosu sa nekim ovde i cini mi se da su iste, mozda se nadje nesto solidno kao u foot lockeru (za 50e patike koje sam platio 90 ovde) i tako ugl odaberi 2-3 mesta, jer je solun kao grad osta veliki i najvise ces vremena da izgubis tamo, a nikako ga ne treba preskociti....

http://s2.postimage.org/jVsNr.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=TsjVsNr)

ovo je kapija, slikano pre 2 dana :badteeth1:

Darth Malak
10.08.2010, 15:19
jos jednom hvala

wuchkica
10.08.2010, 15:58
Jooj ako ćeš i za ženu u Paraliji ima kožnih jaknica i mantilića užasno jeftinih :lool: Inače sve je u Paraliji jeftinije, ne plaćaju neke poreze il tako nesto :mrgreen:

Darth Malak
10.08.2010, 17:49
to sam cuo za koznjake , videcemo mozda i to ...

Ji 4Tze
10.08.2010, 20:32
Šta se desilo sa onom dugačkom ulicom punom radnji u kojoj možeš da se cenjkaš za kakvu god robu (samo da je ima na "stanju"), gde smo išli na eksurziju?

wuchkica
10.08.2010, 20:41
mh ja je ne videh na svojoj exkurziji..a stvarno sam obišla ceo solun, izgubili se pa lutali :mrgreen:

kilson
10.08.2010, 21:00
Ima relativno blizu kosmosa neki multibrand outlet... Ne mogu da se setim imena, ali ako imate vremena obrnite par krugova ispod njega.

Savet za odlicnu kafu: Kada se prodje pomenuta trijumfalna kapija, sa desne strane posle mozda 500-800m ima jedan jedini objekat koji je pozoriste i u okviru istog se nalazi jako prijatan kafic (u okvirima te ulice nalazis i parking). Hladni frapuccino i pogled na more = priceless.

Srecan put!

Ji 4Tze
10.08.2010, 22:59
Jedino ako je nema više, mada nije bilo ni tako davno, '98
Znači jedna dugačka ulica, puna radnji a većina ulica koje se ulivaju u nju takođe pune radnji :mrgreen:

Zato me i čudi da neko pominje Solun bez te ulice već se priča o tržnim centrima.

NemaN
10.08.2010, 23:31
glupo je spomenuti jednu ulicu jer glavna ulica (ignjatija) puna radnji kao i 2 ulice koje su paralelne sa njom pa i ulice izmedju, bukvalno je svaka ulica puna radnji kao Bulevar ili Knez....

Da se obidje sve to treba sigurno 3 dana, tako da oko uzeg centra ima dovoljno veliki izbor...

marija12
11.08.2010, 00:24
@NemaN Dobro si napisao, otpale mi bre noge sa ženama smo ovu ulicu obilazili i na kraju otišli na pivo negde na trgu dok su one još štagod šopingovale. I obavezno obratite pažnju na boje, dole je fazon roze i žuto ona fluorescentna :lool: :lool: :lool:
I da Paralija i taj kraj jeftine kožnjake možeš naći, ja sam iscenkao dve kraće jaše za 120€

230
11.08.2010, 01:19
Šta god planiraš da kupuješ, prvo na http://www.ebay.com, pa proveri cene, čisto da znaš za koliko to inače možeš kupiti. Kožne jakne su ok, ali ostalo, tipa naočale, igračke, razne muške i ženske "aksesorije", naročito brendirane stvari, kojekakve spravice, sve možeš da kupiš mnogo jeftinije na ebay-u.
Poštarina nije skupa, osim ako nešto nije baš teško i glomazno, sve ti stiže za 5 do 10 radnih dana, imaš na hiljade komentara o svim prodavcima...

Izvinjavam se za off, ali se zaista ne isplati plaćati 200 ili 300% realne vrednosti nečega u našim (i vašim :lool: ) prodavnicama. Naočale koje koštaju 100-130USD sa poštarinom, ovi naši naplaćuju po 200 i nešto EUR, auto punjač i nosač za telefon (tipski, baš za HTC Legend) ovde naplaćuju po 35-40EUR, a sa poštarinom je mene koštao 10USD, i bezbroj je primera.

Ja zaista podržavam našu privredu i ekonomiju, kupujem domaće kad god je to moguće, plaćam poreze i carine, ali ako je neko bezobrazan pa umesto da radi sa 10, 20% marže, radi sa 200-300%, onda je on društveno neodgovoran i treba da propadne, a ja neću da dozvolim da od mene pravi džemper.

Darth Malak
11.08.2010, 09:13
nisam ja mislio da potrosim 1000 evra :) vec da pitam gde se moze naci povoljno , a takodje sam cuo za taj multibrend-megastore outlet , ma videcemo tj. kad vec idem tamo a i da svoje klinceze odvedem i u onaj aquapark

wuchkica
11.08.2010, 09:14
I javi kad se vratiš gde šta ima pametno :lool:

Ji 4Tze
11.08.2010, 09:18
glupo je spomenuti jednu ulicu jer glavna ulica (ignjatija) puna radnji kao i 2 ulice koje su paralelne sa njom pa i ulice izmedju, bukvalno je svaka ulica puna radnji kao Bulevar ili Knez....

Da se obidje sve to treba sigurno 3 dana, tako da oko uzeg centra ima dovoljno veliki izbor...

Pa onda je to na šta sam mislio.
Sa dodatkom da cena nije fiksna gde god da uđeš, ne znam za tržne centre. Sada i da su cene kao kod nas, tamo mogu i niže da se dogovore :lool:

NemaN
11.08.2010, 09:21
nisam ja mislio da potrosim 1000 evra :) vec da pitam gde se moze naci povoljno , a takodje sam cuo za taj multibrend-megastore outlet , ma videcemo tj. kad vec idem tamo a i da svoje klinceze odvedem i u onaj aquapark

akva park je super opcija, imas i pored cosmosa luna park ali je ove godine bas njesra jer ne rade 2 najbolje voznje.....

ugl. odaberi pametno jer ces puno da se zadrzis u centru soluna....

Darth Malak
11.08.2010, 10:52
Hvala svima

pozz.

dekideki
11.08.2010, 13:36
jumbo, definitivno. za klince najbolja fora. za 100e izneces dve kesetine svega i svacega.
90% stvari u radnji su do 3e, 9% su do 10e, a onaj 1% je na akciji i to u pola cene!

ako imas navigaciju evo ti koordinate
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 18&iwloc=A (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=Jumbo+near+Thessaloniki,+Greece&sll=37.0625,-95.677068&sspn=33.847644,79.013672&ie=UTF8&hq=Jumbo&hnear=Thessalonika,+Greece&ll=40.568976,22.983141&spn=0.001879,0.004823&t=h&z=18&iwloc=A)

*mediterranean cosmos je kao delta siti ali su cene u 90% radnji paprene. u preostalih 10% su bagatela, duplo nize nego kod nas (npr. Zara i Swarowski)... e, da! imaju odlican lanac restorana brze hrane, cene vise nego povoljne, a prostor za klopu je kao u TC usce...
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 17&iwloc=B (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=cosmos+thessaloniki&sll=40.554505,23.014984&sspn=0.120253,0.308647&ie=UTF8&hq=cosmos&hnear=Thessalonika,+Greece&ll=40.555629,22.993248&spn=0.003758,0.009645&t=h&z=17&iwloc=B)

srecan put!

jevtic
11.08.2010, 17:23
I da Paralija i taj kraj jeftine kožnjake možeš naći, ja sam iscenkao dve kraće jaše za 120€

ja jednu kraću u solunu za 50 :lool: :lool: :lool:

marija12
11.08.2010, 18:38
ja jednu kraću u solunu za 50 :lool: :lool: :lool:[/quote] Znao sam da ne umem da se cenkam :mrgreen: