Strana 2 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 75

Tema: Registracija za invalida

1. Re: Registracija za invalida

Carina ako se ne varam je smanjena na 10 posto pa to i nije neka usteda a sto se tice refundacije poreza pouzdano znam da je poslednja isplata bila prosle godine pocetkom novembra i da od tada niko nije dobio pare a kada ce i dali ce biti ove godine to ne zna niko jer im iz budzeta nije uplacen ni dinar u taj fond. Registracija vozila koja su registrovana na invalida je znatno manja jer ne placate pola onih nekakvih taksi a na osiguranje dobijete popust.

2. Re: Registracija za invalida

da ali zato nemas carinu i nemas pdv,to ti je neki 25% vrednosti auta....za to bi ja lako sredio,nego me zanima to da li invalid ima atomatski preko 70% ako je u penziji ili ne
    kad koči,cepa gume i prevrće se!
    papiri cisti ko suza ,oprani sa farmerkama 2 puta

3. Re: Registracija za invalida

PDV mora da se uplati pa cekas refundaciju,pa kad docekas jednog dana.

4. Re: Registracija za invalida

ma za pdv znam,raspitao sam se,moze i nov kod nas ,ali mora da se naruci,ne moze oni sa lagera kojima je vec carina placena.
    sad me zanima,dal neko ko ode u invalidsku ima automatski preko 70% invaliditeta ili ne mora da znaci.
    posto su ukinute grupe,sad je ili ides u penziju ili radis.

Re: Registracija za invalida

postoji komisija koja utvrdjuje stepen invaliditeta.. skoro 100% sam siguran da penzija nema veze sa odredjivanjem procenta invaliditeta nego obrnuto, da procenat invaliditeta ima veze sa invalidskom penzijom

6. Re: Registracija za invalida

pa i jeste invalidska penzije,komisija ce za 20ak dana da kaze svoje,ali su pitali majku da li ce u penziju posto ima 25g staza i ne moze da dize nista rukom,a kuvar je ,pitali je ocete li u penziju,ona rekla da hoce.

znaci invalidska penzija....mene zanima da li ko ode u invalidsku automatski ima preko 70% invaliditeta.

ne

8. Re: Registracija za invalida

Invalidska penzija
    1) Invalidnost- potpuni i djelimični gubitak radne sposobnosti

Invalidnost u smislu propisa o penzijskom i invalidskom osiguranju postoji kad kod osiguranika zbog promjena u zdravstvenom stanju, koje se ne mogu otkloniti liječenjem ili medicinskom rehabilitacijom, nastane potpuni gubitak radne sposobnosti. Invalidnost postoji i kad kod osiguranika zaposlenog zbog promjena u zdravstvenom stanju koje se ne mogu otkloniti liječenjem ili medicinskom rehabilitacijom, nastane djelimični gubitak radne sposobnosti od 75%.

ovako je u CG ,verovatno i kod nas

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Nissan Almera N16

Ako je tako u CG ne znaci da je tako i ovde, jer oni generalno obozavaju penzije i sve kombinuju u tom cilju.
    Sto nisi poredio sa svajcarskom npr ili skinuo zakon o penzijskom sa neta pa video tacno sta pise?

www.cardomain.com/id/248169 Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

10. Re: Registracija za invalida

ma trazim ga ko lud,oci mi ispadose citajuci,ali ne mogu da nadjem odgovor na konkretno ovo.
    ma,gledao sam nesto naseg,samo prepisali montenegrosi i stavili "J " gde treba i to je to.

e,sad,svajcarski. a japanski,tamo rade sa 110% invaliditeta.

ocekujem odgovor sa foruma koji se bavi temom zdravlja i slicno.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Nissan Almera N16

www.cardomain.com/id/248169 Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Nina, Profesionalno šminkanje za sve prilike, Beograd 062 8132346
    u nasem zakonu je navedeno da u invalidsku ide onaj koji izgubi radnu sposobnost...

dakle, posto se sve vise zaposljava invalida kod nas, ne verujem da bi u zakonu bilo to o procentima jer bi neko olako(invalidno lice) mogao da ode u penziju nakon godinu dana rada i da mu se racuna kako je radio punih 40 godina

apsurd...

zato postoji komisija.. a i zbog korupcije

Strana 2 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Off-shore registracija
    Od MarkoFaca u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 23.05.2009, 18:55
  2. znak invalida
    Od sasa km u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 28.06.2008, 10:45
  3. Registracija
    Od cvrgavi u forumu MotorCikli CB team
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 05.04.2008, 08:40
  4. Uvesti auto za invalida
    Od Pekija u forumu Opšte diskusije o automobilima