Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 45678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 73 do 84 od 121

Tema: Automatsko paljenje svetala

1. Re: Automatsko paljenje svetala

radic,kako se bese vadi prekidac za svetla zaboravio sam jer sam ga odavno vadio i jer znas koja je bolja zice koja ide sa alternatora do tablu za koju treba da vezem pobudu za prekidac?

2. Re: Automatsko paljenje svetala

Moras da odsrafis plastike oko instrument table.

3. Re: Automatsko paljenje svetala

hvalati setio sam se i onda ima zabica na prekidac i stisnm i izvucem,hvala ti puno setio sam se!!!
    samo jos mi kazi jer znas koje je bolje zica koja ide od alternator do table ili moram da vucem od alternatora?

4. Re: Automatsko paljenje svetala

Posto nisam vican radu sa strujom,otisao sam kod auto elektricara i za 1000din.je ugradio 2 releja, i nesto sto lici na bateriju od 1,5v samo ima 2 zice /Znam da je uzeo i pobudu sa alternatora.Kad upalim auto posle 4do 5sec.pale se pozicija i kratka svetla,ablender za duga radi normalno.Danas me je pozvao i rekao da ce sutra da mi doradi da se svetla gase kad se podigne rucna a auto radi,sto je dobro u ovim hladnim nocima da ne obasjavas ceo parking Auto je Astra g

5. Re: Automatsko paljenje svetala

Komsija,gde je taj elektricar u Kragujevcu?

Re: Automatsko paljenje svetala

Sad u ovoj temi mogu da se izvode perverzije tipa " da se ugasi oboreno u trenutku kad auto radi, rucna zategnuta, piksla otvorena, a prozor je malko odrskrinut ", posto sve ukazuje da je neko stao da bi popricao sa komsinicom - znaci svetla nisu pozeljna !

Da ne spominjem svaleraciju u zimskim uslovima : da bi se omogucilo grejanje u mraku dok motor radi, vozac treba da da digne haubu i da iskopca 2 releja...ili da se mozda relej veze za senzor vanjske temperature, pa da bude odvojena zimska/letnja varijanta .

@darko-sice
    Mislio si da se provuces sa jednim relejom , 'ajde sad da te vidim !!
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

7. Re: Automatsko paljenje svetala

Citirati Originalno postavljeno od broj 123
    hvalati setio sam se i onda ima zabica na prekidac i stisnm i izvucem,hvala ti puno setio sam se!!!
    samo jos mi kazi jer znas koje je bolje zica koja ide od alternator do table ili moram da vucem od alternatora?
    Ja sam provukao direktno sa alternatora,lakse je nego traziti zicu.

Guest

Re: Automatsko paljenje svetala

Citirati Originalno postavljeno od Dalibor Vukić
    Ajde ovako. Što se ne bi prekidač za svetla ostavljao uključenim, ali se umesto na 30-cu zakači na kontakt bravu i to ne na 15-cu, već na kontakt za potrošače.

Da pojasnim. Većina kontakt brava ima izvod za potrošače (radio, ventilator grejanja...), koje drži uključenim na kontaktu, ali ih isključuje prilikom pokretanja motora, da bi se smanjilo opterećenje akumulatora pri pokretanju. Na prekidač za svetla stiže sa 30-ce napon iz instalacije, to se odspoji i spoji na pomenuti izvod na kontakt bravi. Efekat će biti da se svetla uključe kad se da kontakt, isključe dok se motor pokreće i ponovo uključe nakon starta. Ovako ne postoji mogućnost da vozač zaboravi da uključi prekidač kada počne da se smrkava jer ima oborena, pa da vozi bez pozicija pozadi, takođe, duga se normalno uključuju na ablender i nema razmišljanja kako da povežem, a da ne rade oba vlakna istovremeno. Ko hoće da sluša muziku, dok mu motor stoji, a neće da mu i svetla vuku struju, ubaci prekidač u tu vezu kontakt brava - prekidač svetala.
    Bravo majstore..jedino sto ja namjerno napravim da mi se ne pali kompletna pozicija nego samo oborena svjetla...to ja zovem stealt mode kad sam neraspolozen nocu da se zaustavim policajcu

9. Re: Automatsko paljenje svetala

deki askona.
    Sad u ovoj temi mogu da se izvode perverzije tipa " da se ugasi oboreno u trenutku kad auto radi, rucna zategnuta, piksla otvorena, a prozor je malko odrskrinut ", posto sve ukazuje da je neko stao da bi popricao sa komsinicom - znaci svetla nisu pozeljna !

Da ne spominjem svaleraciju u zimskim uslovima : da bi se omogucilo grejanje u mraku dok motor radi, vozac treba da da digne haubu i da iskopca 2 releja...ili da se mozda relej veze za senzor vanjske temperature, pa da bude odvojena zimska/letnja varijanta .

deki imam bolje resenje,kupis prekidac za automacko prebacivanje sa benzina na plin nasteluj ga da menja na 1800 obrtaja i povezi ga na relej za svetla i on ce da pali svetla kad predje te obrtaje.

P.S. bolje nego rucna jer dok zimi grejes za sex moze rucna da zaledi!!

10. Re: Automatsko paljenje svetala

Jeste najbolje i najlakse sa prekidacem za plin,ali meni je Astra naftarica nemam impuls sa visokonaponskog kabla,a rucna nece da zaledi redovno se dize

11. Re: Automatsko paljenje svetala

Koja ideja, povučem ručnu on isključi svetla, kako se toga nisam setio... najlepše što sam i tako nešto predvideo (žice postoje), ali na mnogo komplikovaniji način (koji nikad nije realizovan).
    Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
    11.04. 0:12 #2
    Rule #51: Sometimes — You're Wrong!

12. Re: Automatsko paljenje svetala

Nina, Profesionalno šminkanje za sve prilike, Beograd 062 8132346
    Citirati Originalno postavljeno od deki-ascona
    @darko-sice
    Mislio si da se provuces sa jednim relejom , 'ajde sad da te vidim !!
    He he...tebi Deki ide na rucicu od migavca...to ti dobro ide od ruke....
    POZDRAV

Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 45678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Audi A4 2000.g. Automatsko paljenje svetla??
    Od Lucky u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 14.10.2010, 15:38
  2. Softversko uključivanje oborenih svetala
    Od tantal71 u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 22.06.2010, 23:22
  3. alarm i automatsko zatvaranje prozora
    Od nikola_bb u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 16.12.2009, 13:00
  4. Koja je prednost L.E.D. zadnjih svetala ?
    Od vulebg u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 35
    Posl. poruka: 04.02.2009, 22:52
  5. Prepravka zadnjih svetala
    Od NpN u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 34
    Posl. poruka: 16.01.2008, 09:26

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke