Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

1. Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Jesenas, kada sam uključio grejanje, ventilator je bacio paru i vlagu na šoferku... oštećen grejač u kabini.
    Prvo sam probao da ga zakrpim iznutra Kiler dihtom, sredstvom koje sam sipao u rashladnu tečnost...pošto to nije dalo rezultata, zamenio sam grejač i sipao
    novu rashladnu tečnost(nisam ja nego majstor).
    Sada sam primetio u prelivnoj tečnosti neko blato. Prvo sam pomislio da nije ulje, ali nije masno( kao blato je-mulj). Pretpostavljam da je ostatak onog sredstva i možda prašina?
    Kako da DOBRO očistim sistem od ove prljavštine?
    Pozdrav.

Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Mozes da kupis liqui moly aditiv za ispiranje sistema za hladjenje...naspes ga prema uputstvu,zatim ispustis kompletnu rashladnu tecnost i sipas novu...ili da uzmes crevo za vodu ubacis u bocicu od antifriza i skines prelivno na hladnjaku...onda pustis vodu i ispiras dok ne bude 100% cista...posle skini hladnjak i prospi obicnu vodu....

3. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Citirati Originalno postavljeno od dudip
    Jesenas, kada sam uključio grejanje, ventilator je bacio paru i vlagu na šoferku... oštećen grejač u kabini.
    Prvo sam probao da ga zakrpim iznutra Kiler dihtom, sredstvom koje sam sipao u rashladnu tečnost...pošto to nije dalo rezultata, zamenio sam grejač i sipao
    novu rashladnu tečnost(nisam ja nego majstor).
    Sada sam primetio u prelivnoj tečnosti neko blato. Prvo sam pomislio da nije ulje, ali nije masno( kao blato je-mulj). Pretpostavljam da je ostatak onog sredstva i možda prašina?
    Kako da DOBRO očistim sistem od ove prljavštine?
    Pozdrav.
    Htedoh reći prelivnoj posudi-čantri.

4. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

A koje je to sredstvo sipano,prah ili tecnost?

5. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Pravo pitanje...
    tečnost Liqui moly za zaptivanje hladnjaka...
    sećam se, kad smo ispuštali staru ras. tečnost, bila je puna nekih šljokica...

6. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Los antifriz je ucinio svoje.Doslo je do stvaranja korozije u rashladnom sistemu.Nema tu neke pomoci,s vremena na vreme skini tu posudu i operi naslage.I ne pravi posao bez potrebe,tako je kako je.Sipaj kvalitetan antifriz.

7. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Korozija u obliku blata, crne boje???

8. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Znas kako,kad se kaze blato,vecina misli na nesto smedje boje,trebao si na pocetku bolje obrazloziti.

9. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Najbolje da postavim slike...

10. Re: Čišćenje sistema za hladjenje-Fiat Bravo

Nina, Profesionalno šminkanje za sve prilike, Beograd 062 8132346
    Mozes i varijantu da sipas sode bikarbone 2-3 supene kasike i tako ga provozas jedno sat vremena pa onda ispustis svu tu vodu,trulez,prljavstinu i onda sipas normalno tecnost

Slične teme

1. fiat bravo 1.6 16v
    Od bravo16v u forumu Italija
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 07.08.2010, 00:00
  2. Fiat Bravo..
    Od Lord Markus u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 20.05.2008, 21:48
  3. FIAT Bravo 2006 - new Bravo
    Od gordi014 u forumu Modeli automobila
    Odgovora: 12