Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 19

Tema: Kupovina auta u Italiji

1. Kupovina auta u Italiji

Pozdrav svima
    Treba mi pomoc, cula sam da su automobili dosta povoljniji u Italiji i nasla sam dosta toga preko interneta pa me interesuje da li neko zna koja je procedura u Italiji, sta treba od papirologije. Molim za pomoc jer kao devojcica nemam mnogo iskustva oko ovoga

2. Re: Kupovina auta u Italiji

Mani se corava posla! U nekoliko tema ovog foruma videt ces da je kupovina polovnjaka u inozemstvu prilicno rizicna u svakom pogledu.

Trenutno su uslovi kupovine kod nas povoljniji nego ikada. Pitanje je samo sta trazis, a u prvom redu sa koliko para raspolazes.
    Za mene je najprivlacnija ponuda oduzetih vozila, koja su bila na lizingu, odnosno vracena dileru (poveriocu), jer kupac zbog nekog razloga menja. Obicno za skuplji tip, ili jednostavno sto zeli novo vozilo. Ta vozila su redovno odrzavana u ovlascenom (dilerovom) servisu i prilikom procene detaljno ispitana.

Tako smo mi kupili shevrolet aveo 1.2 S, star dve godine (bio u upotrebi godinu dana), sa predjenih 12.5 kkm za 8.600 evra. Nazalost, samo dva meseca potom cene su pale i za te pare smo mogli da kupimo potpuno novo!
    Medjutim, nismo se pokajali i sa vozilom smo veoma zadovoljni u svakom pogledu. Cak smo u garantnom roku ugradili LPG i time izgubili garanciju.

Osim toga, dovoljno je otici na bilo koju vecu pijacu i videti, da se vozila nude budzasto, jer je ponuda velika, a kupaca malo. I o kupovini polovnjaka ima mnogo korisnih saveta u ovom forumu, a najbitnije, da se proveri tehnicko stanje vozila i legalnost polovnjaka iz uvoza.

Puno srece pri kupovini!

3. Re: Kupovina auta u Italiji

Italija je jedna od zemalja gde treba izbegavati kupovinu auta...

Ko ne plati na mostu, plati na cupriji.
    Mesto za vasu reklamu, za samo 100 eura mesecno!

Re: Kupovina auta u Italiji

Dobro došla!

pa me interesuje da li neko zna koja je procedura u Italiji, sta treba od papirologije. Molim za pomoc
    Ako smem da primetim,za sada smo promašili temu
    Nažalost,neznam odgovore na postavljena pitanja.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Fiat Punto 1.2 8v Mk

@Stratos primedba je na mestu.

Devojčica je tražila konkretnu pomoć u vezi potrebne papirologije u Italiji i naknadno ovde u Srbiji ,kao i uopšteno o načinu kupovine tamo.
    pa ako neko ima neke od traženih informacija ... izvolte.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Nije bas da italija ima sve krseve i da ko neplati na drini platice na cupriji. Ima i dobrih kola.

Elem za devojčicu

Treba ti faktura od firme od koje si kupila vozilo ili notarski ugovor (kupoprodajni ugovor)

Odjava za vozilo takozvani libreto

Saobraćajna dozvola

I to je to od administrativnih stvari u italiji, plus prevoz i ostale zavrzlame da bi doterala i ocarinila vozilo.
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Mini One
    Unosi bloga
    1

vreme potrebno da se sredi papirologija u italiji?
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Odjava se zavrsava veoma brzo u firmi koja se zove ACE (kao kod nas auto moto savez) u sustini za sat dva vremena i placa se od 37€ do 80€ po vozilu.
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

mala ispravka "libretto" je saobracajna,a odjava je "radiazione per esportazione",odjava se radi u ACI ( Automobile Club d'Italia ) ili PRA ( Pubblico Registro Automobilistico ),u PRA kosta samo odjava,dok ACI uzima proviziju jer se tretira kao agencija,notar zavisi od mesta do mesta,ali nije povoljan....
    ima se,moze se-nema se,mora se

upravu si. lapsus

11. Re: Kupovina auta u Italiji

ACI i PRA izdaju potvrdu o vlasnistvu CERTIFICATO DI PROPRIETA
    U odeljku C unosi se beleska o odjavi: ANNOTATA CESSACIONE DELLA CIRCOLAZIONE PER ESPORTAZIONE IL datum odjave.
    Organ Ministarstva transporta Republike Italije izdaje saobracajnu dozvolu CARTA DI CIRCOLAZIONE /Registration Certificate, Permeso de Circolacion, .../

12. Re: Kupovina auta u Italiji

Nina, Profesionalno šminkanje za sve prilike, Beograd 062 8132346
    Hvala puno na odgovorima, pomogli ste mi drago mi je sto to moze brzo da se zavrsi. Interesuje me sta se desava kad se odjavi auto, jel i dalje postoji osiguranje ili se i to uplacuje? Uzela bih auto i dovezla ga za Srbiju, pa da znam da li imaju i neke privremene tablice ili kako to vec ide

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Kupovina auta sa eBay
    Od danilopeka u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 22.01.2012, 01:26
  2. kupovina auta do 2000e
    Od Dragoje88 u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 14
    Posl. poruka: 27.04.2011, 11:15
  3. Kupovina auta od firme
    Od gorans u forumu Opšte diskusije o automobilima