Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 20

Tema: Produzenje vozacke

Član od
    24.10.2006
    Garaža
    Peugeot 307 SW

Produzenje vozacke

Dok se covek okrene... proleti 10 godina.... i vec vreme za produzenje vozacke dozvole....

Moj problem je sto mi je dozvola istekla 21.03.2007., a danas je jelte 07.05.2007. sto ce reci ofulah evo vec mesec i po...

Srecom, nije mi je niko trazio, tako da nisam imao tih problema, ali me interesuje ako neko zna kakva je danas procedura za produzenje i kako (da li i koliko) se tolerise ovo kasnjenje sa produzenjem.

Naravno interesuje me informacija primenjiva za MUP Novi Sad.

Pa ako te pitaju nesto oko toga, kazi da nisi vozio od isteka dozvole i to je to

naravno nemoj sad da se zezas, da vozis pa da te uhvate, strpi se malo i idi u mup, trazi da ti produze, tj. daju novu dozvolu uobicajenom procedurom kao da tek treba da ti istekne.

3. Pa sad, sve zavisi i koliko imas godina i ko zna sta jos! Moj stric (ima 50 godina) mora ponovo da polaze, jer mu je istekla dozvola, pre nekih 6 meseci, a da nije primetio!!! Otac moje devojke takodje mora ponovo da polaze iz slicnog razloga (imao je hrvatsku dozvolu pa mu istekla)...
    Kolumbo, Kolumbo, ****m te radoznalog...

Mora ponovo da polaze Zasto bre?

5. Moj "buduci" tast zbog nekog zakona koji je stupio na snagu 2007. godine, a koji se tice zamene "inostranih" dozvola, odnosno do kraja 2006. mogao je normalno da je zameni ali sada mora da polaze! Znas kako smesno izgleda kad odem kod njih a on drzi knjigu i uci testove, a dozvolu ima preko 20 godina!!!
    Moj stric, valjda zbog toga sto je mnogo proslo od isteka vozacke, ne znam, videcu sta je tacno bilo, posto on to krije ko zmija noge...

Polazu se samo testovi koliko znam

7. Tako nekako, ali mora da se uplati sve kao da ima 18 godina!!! (kao da prvi put polaze)

Ha, kako bih ja ********o mog tasta da ga nadjem kako uci testove

9. Odeš lepo u Šajkašku (tamo iza hemijske škole), poneseš dve fotke, staru voza?ku i lovu, platiš tamo na licu mesta i urade ti novu dozvolu za par minuta. Ne znam ta?no koliko je para, negde oko 1000 din sve zajedno iza?e ?ini mi se.

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    koliko je sveža informacija o ponovnom polaganju voza?kog ispita ?

ne tako davno MUP je pokušavao da proda tu foru, bio je proces na Ustavnom Sudu i MUP je izgubio spor. tada je presudjeno da jednom položen voza?ki ispit važi doživotno, i da je obaveza MUPa da produži- zameni dozvolu bez ikakvog uslovljavanja.

bio sam zainteresovan (za jednog ?lana porodice) pa otuda i to saznanje.

ina?e, danas sam i ja stigao na šalter po osnovu istekle voza?ke...i strašno kako je MUP dezorganizovan a administracija primitivno postavljena.

1) voza?ka se ne može produžiti, vrši se samo zamena.
    besmisleno ali eto, zakonodavac je zaboravio na tu mogu?nost (i na samom sajtu nema opcije produžavanja u postupku)

2) dimenzije potrebnih fotografija su izmenjene i druga?ije su nego na ranijim dozvolama izdatim u SFRJ

3) nigde nije napisano (ni na sajtu niti na info tablama u MUPu) da moraju da budu posebne fotografije. zna?i pazite na datum, ina?e administracija ne priznaje.

naravno to kažu tek kada stignete na šalter sa pripremljenim dokumentima, jer nigde ne piše...

4) šlag za kraj-
    voza?ku dozvolu uzmu, novu ne izdaju nego nekakvi papiri? bez oznaka države, potpisa i pe?ata i to napisan samo na srpskom...navodno sa time može da se svuda vozi, u šta sumnjam.

šta bi rekao jedan policajac u inostranstvu da mu se poturi takav papiri? kao zvani?an dokument države Srbije ...

sve podatke prepisuju iz dozvole u nekakvu svesku, iako sve to ve? piše i u kompjuterima. kao srednjovekovna resavska škola.

i na kraju, pisanje formulara- obrasca dozvole po obe?anju službenika MUPa ?e potrajati 2 (dve) nedelje.

tih nekoliko redova, jedno slovo na dan...jak prosek.

sve u svemu, da je administracija danas na nivou sposobnosti ovako " brze" obrade dokumenata.

za toliko vremena se negde uradi jedan kompletan remont neke fabrike, naravno kada se ne pita birokratija

teško mi je da zamislim šta bi se dogodilo da zaista postoji neki ozbiljniji zadatak za ovakvu birokratiju, a država pri?ala ne tako davno o e-šalteru, internet tehnologijama...
    španska daleka sela
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Meni bila istekla 6 meseci, da me nisu u "rutinskoj" kontroli zaustavili, ne bi ni znao . Najnormalnije otišo u SUP/MUP kako li se ve? tad zvao i produžio bez problema.
    Do not underestimate the power of the Dark Side

12. Nina, Profesionalno šminkanje za sve prilike, Beograd 062 8132346
    He, mom caletu je licna karta kao i vozacka istekla pre 2-3 godine, i vozi se covek tako po celoj srbiji, samo ga ponekad upozore
    Sta treba da mu spremam od dokumentacije pa da ga saljem po dozvolu?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Produzenje registracije - koliko traje vremenski
    Od Dzoni_mkv u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 19.08.2012, 21:24
  2. Produzenje vozacke dozvole
    Od mance u forumu Kamioni
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 09.12.2011, 23:18
  3. produzenje vozacke, birokratija, A kategorija
    Od Uzelac u forumu Opšte diskusije o automobilima