Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 17 od 17

Tema: Ručna ne drži,Kako se skida doboš

1. Samo ga treba dobro ubediti i ima da sidje sam... Obavezno ga lupaj sa svih strana a ne samo sa jedne, mora da silazi ravnomerno.

P.S. ja sam pre nekoliko godina na Yugu polomio diskove skidajuci ih radapcigerom, jer drugacije nije htelo da sidje, a imao sam poveliki ubedjivac...
    Stilo 1.9JTD 16v 140KS

2. Vidi ovako najlaksa i najbezbolnija ( po tvoj dzep ) varijanta je da lepo skines centralni zavrtanj (yj. sraf narodski receno ) i skines u kompletu glavcinu i dobos , a sto se tice rucne imas 2 varijante :

1. varijanta da rucna ima samo jednu sajlu koja se okrece preko okruglog klizaca ( sistem kao na svakoj zastavi ) i iza tog klizaca imas sraf koji dotezes da bi pojacao rucnu , ali pazi da ga ne pretegnes suvise da ti ne bi zablokirali tockovi ..... , i
    2. varijanta da svaki tocak ima svoju sajlu ( kao kod mene , a verovatno je tako i kod tebe jer jedan hvata a drugi je slabiji ) u toj varijanti lezi ispod auta i prati sajle od tockova do rucice rucne , negde na njoj ces videti srafove za stelovanje ( stelujes tako sto sraf povlacis vise tocku ) ali u toj se varijanti POSEBNO TREBA PAZITI jer obe sajle moraju biti priblizno isto naspanovane tj. zategnute da ne bi doslo do toga da ti jedan od tockova zablokira

A to da li je nesto zapeklo nemogu ti reci jer nam nisi rekao da li ti auto u voznji blokira , ako se to desava onda su ti najverovatnije zapekle makaze na paknovima (skines ih naprskas WD-om i razradis ) ili su ti zaribale sajle ( isti je princip razrade kao i za paknove ) , ako ti nesto nije jasno slobodno me kontaktiraj na pp

3. Sto ce reci, odvrnes centralnu maticu i skines dobos.

Pozdrav

Primetih danas da ima na sajli rucne (na obe strane) po jedna mala opruga, duzine oko 6-7cm navucena na sajlu, odnosno sajla prolazi kroz oprugu. S obe strane svake opruge se nalazi po jedna cevcica od gume, takodje navucena na sajlu.

S desne strane se ta opruga otkacila sa grede (polomio se vrh) i slobodno klizi po sajli. Cemu uopste sluzi? Da li da skidam sajlu pa da namestam novu oprugu ili da ostavim tako?

Rucna kocnica radi bez problema. Zasad...

pozdrav
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

5. Nina, Profesionalno šminkanje za sve prilike, Beograd 062 8132346
    Kod mene na Golfu da bi skinuo dobos trebas kroz rupu na njemu gde se srafi tocak srafcigerom podici stelujuci klin kako bi opruge privukle paknove. Onda se odsrafi centralni sraf i skine se dobos.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. kako se skida lamela na opel vektri
    Od tanasko u forumu Uopšteno o kvarovima - popravkama
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 21.01.2011, 21:23
  2. Twingo, kako se skida instrument tabla?
    Od madwap u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 22.06.2009, 16:00
  3. Rucna kocnica
    Od Miklja u forumu Ostali
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 18.06.2008, 18:36
  4. Rucna kocnica
    Od unior u forumu Ostali
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 31.05.2008, 09:48
  5. Rucna kocnica - problem