Strana 2 od 23 PrvaPrva 1234512 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 266

Tema: Prekrsaj, prijava, zalba

1. Ovo mi je prvi prekrsaj takve vrste u zivotu,tako da kapiram da mi mozda nece oduzeti dozvolu,mene interesuje kolika bi mogla biti novcana kazna? jel to koliko sudija proceni ili postoji neka cifra u zakonu?

Znam nekolicinu saobracajnih policajaca ali u tom trenutku ja sam samo gledao da oni zavrse samnom pa da palim zbog zurbe,videcu sa njima sta mi je ciniti,iskreno mislim da je kasno za bilo sta,sve je to vec predato i sada samo da cekam poziv...
    Oni mi rekose da ce poziv uslediti kroz 4-5meseci...a ako pokusam malo da izbegavam i to urucenje,jel i dalje vazi ona fora za zastarevanje od 2 god
    Citirati Originalno postavljeno od Sheta_Junior
    Tata izadje iz kola, pogleda pored puta jarak, katakombe, ali vidi da ce da prodje. Digne BX-a na najvisi stepen i polako ga spusti pored puta, prodje kroz jarak, digne ga na put, stane na put, spusti citrica, i nastavi put, a svi ljudi iz kolone aplaudiraju!

U zakonu ti sigurno piše raspon kazni za određeno djelo, vozačka npr. od 3-6 mjeseci, i novčana od npr. 20,000-50,000 din... Pa je do sudije da ocijeni šta će ti "odrezati"...

3. zastarevanje je 1 god... cak i za prolazak kroz crveno... meni su sve prijave stizala za 11 meseci okruglo... i to je kao treca pred privodjenje... sa tim se ne zezas...

sudija odredjuje kaznu iz raspona koji pise u zakonu... a za prekoracenje ide koeficijent do 2x i posle duple brzine oduzimanje dozvole...

evo...

Po vazecem zakonu o saobracaju, svako prekoracenje brzine vece od 30 kilometara na sat automatski znaci odlazak pred sudiju za prekrsaje. Kazna je novcana, i to od 3.000 do 20.000 dinara, uz oduzimanje dozvole na jedan do sest meseci. Takodje, za prekoracenje brzine se moze, po zakonu, dobiti i kazna od 30 dana zatvora.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Nissan Almera N16
    Citirati Originalno postavljeno od JaMaL
    zastarevanje je 1 god...
    Nije bas tako.....

1 god je za pokretanje, a ako se ne dosene resenje u roku od dve god od datuma podnosenja onda je zastarelo

sve pise u zakonu o prekrsajima i nema veze da li je crveno, prekoracenje, ucestvovanje u tuci ili sta god

ZASTARELOST
    Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka
    Član 76.
    Prekršajni postupak ne može se pokrenuti ako protekne jedna godina od dana kada je prekršaj učinjen.
    Zastarevanje prekršajnog gonjenja ne teče za vreme za koje se gonjenje ne može preduzeti po zakonu.
    Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi gonjenja učinioca prekršaja.
    Posle svakog prekida zastarevanje počinje ponovo da teče.
    Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, za prekršaje iz oblasti carinskog, spoljnotrgovinskog, deviznog poslovanja, javnih prihoda i finansija, prometa roba i usluga i vazdušnog saobraćaja može se posebnim zakonom propisati duži rok zastarelosti gonjenja.
    Rok iz stava 5. ovog člana ne može biti duži od pet godina.
    Prekršajno gonjenje zastareva u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarelost gonjenja.

www.cardomain.com/id/248169 Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

5. A jel zna neko sta je u slucaju ako je prekoracenje manje od 30km/h iznad granice?

6. Logicno da je za ispod 30km/h imas sansu da platis kaznu na licu mesta... ako zelis ako ne opet prijava itd...

7. A mene zanima po kom to članu spada nepostupanje po naredbi policajca u smislu ako mu ne stanem a on me zaustavlja. Pošto mi se desi nekad da ne vidim policajca kad me zaustavlja pa me interesuje koja je kazna za to.

Da se ubacim u temu: radim u firmi koja je locirana na izlazu iz Nisa prema Zajecaru. pre 1/2 sata sam izasao ispred firme na cigaretu i primetim patrolu sa radarom 50m od mene. U tom trenutku prodje vozac koga poznajem i svirne mi , a ja pokazem rukom gore-dole , da smanji brzinu. Vozac prodje, a policajac mi pridje, potrazi l.k., ja mu dam on nesto zapise u blokce i kaze nesto kao "Pa jel sam ja ****** pa da me ti zaj..., neces ti vise da dajes znakove...".

Sta li je mogao da napise? Ako dodje do suda, jel mogu da kazem da sam se javljao drugaru? Uostalom, ja i nisam bio ucesnik u saobracaju, stajao sam na parkingu ispred firme.

Valjda ce da se pomere do 15.00 da mogu da odem kuci , pored njih ne smem da prodjem

Izgleda da sam ih mnooogo naljutio !!!
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

9. ometanje sluzbenog lica u obavljanju duznosti...
    "dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!"

Ne moze ti nista ako ti na licu mesta nije napisao kaznu, sa blokcetom moze samo da se obrise.

Ne znam dal' da mu mahnem kad prodjem... koliko je bio ljut mozda pripuca na mene !!!
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

12. Nina, Profesionalno šminkanje za sve prilike, Beograd 062 8132346
    @shone89
    kazna je 3 000 din do 30km/h , al uvek prihvataju za pojas
    mene uhvatili kod g. milanovca kad sam na zlatibor isao sa 89 a 60 dozvoljeno, al sam precizan
    Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass by!

Strana 2 od 23 PrvaPrva 1234512 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Prekrsaj-folije na staklima
    Od Pekar u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 392
    Posl. poruka: 30.04.2012, 23:39
  2. Beograd put - zalba - uputstvo za upotrebu
    Od Vocko u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 23.09.2011, 14:56
  3. Saobracajni prekrsaj - Svedocenje
    Od shadow u forumu Teh. sigurnost i bezbednost