Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 35
    Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    a TOPLA se proizvodi u Makedoniji.
    Varta se proizvodi(la) u Spaniji, itd...

svi su ti akumulatori isti nevezano za nalepnicu, a razlikuju se u serijama tj ceni izrade.sirovine su im manje vise sa istog mesta, iz istog izvora nabavke.

i Varta ima obicne (neki bi rekli lose akumulatore) po tipu kao i kvalitetnije.

aku je prakticno potrosna roba kao i gume, dovoljno je da potraje 3 ili 4 zime (4-5 godina) i menja se ne zato sto je istekao radni vek vec zbog sigurnosti (kao i guma, nece se pokvariti bas na 4 godine i 1 dan, ali se obicno menja pre nego sto se potpuno potrosi do platna).

stari aku je veoma vredan, tu gde kupujes pitaj i trazi da ti otkupe stari i za toliko umanje cenu novoga....odmah ces znati i koliko su ekoloski osvesceni i koliko cene tebe kao kupca.

to kod nas jos nije sire zazivelo ali pitaj, ne kosta te nista.

vise nema losih aku, svi su danas dobri i svi su bez odrzavanja po tipu.

ali nisu predvidjeni bez odrzavanja pri tropskim uslovima temperatura, kako je postalo redovno kod nas, pa je potrebna preventivna periodicna kontrola.

recimo jednom godisnje, pri opstem pregledu vozila kada se pregledaju svetla, sirena, brisaci, izduvni sistem, itd dodati i stavku kontrola aku.

bukvalno 2 minuta posla.
    uglavnom ne treba nista raditi osim da se prebrise krpom od spoljne prljavstine i taloga, eventualno doliti destilovanu vodu nakona 3 godine.

jedino akubaterija na bazi olova sa zelatinom su zaista bez ikakvog odrzavanja, i ona je hermeticki zaptivena ( i jaaaako skupa pa se ne koriste u vozilima).
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg
    VRH

2. Re: Varta akumulatori, gde?

Citirati Originalno postavljeno od Sigtran
    Dakle došlo vreme da menjam akumulator i nameračio sam se na Vartu Silver, ali bih ga kupio samo od ovlašćenog distributera.

Dakle, ima li neka radnja u Beogradu u kojoj se može kupiti original Varta Silver akumulator od 63Ah/610EN (563 400 061) ili 77Ah/780EN (577 400 078) ili još najbolje Varta Ultra Dynamic 70Ah/760EN (570 901 076)

Ako osim Varte, imate još neki drugi kvalitetan akumulator za preporuku, da ima 2 ili više godine garancije, da je minimum 62Ah i da je + pol na desnoj strani (tkzv tip 0), recite.
    Da li si probao kod M-a? Mozda dobijes popust i jos neku informaciju za to sto trazis.
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."
    VRH

U nemackoj varta od 70a kosta 108€
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!
    VRH

TopLa se proizvodi u Sloveniji, a Vesna-Starter se proizvodi u MK.
    U Srbiji je jako teško naći Vartin aku(ne kažem nemoguće) iz prostog razloga što se nikom pametnom ne isplati da radi sa njima.Ovo kažem iz razloga što u Srbiji nema ni 1% onih koji će da daju taj novac za aku.
    Inače Varta je zaista najbolja u svakom smislu!
    Uz laž uvek ide istina, istina je dovoljna sama!
    VRH

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    TopLa se proizvodi u Sloveniji
    mozes li da kazes u kom rudniku olova u Sloveniji se vadi sirovina, i proizvode taj aku kao proizvod. u kom mestu ?
    hvala.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg
    VRH

Dobro bre Brick, Tetak mislim na akumulator proizvod ne odakle se sirovine nabavljaju!

Ja sam uzeo Vartin acu proshle godine i za sad sa zadovoljan.Ako izdrzhi josh 2 godine ja rpezadovoljan.Chak sam vec par puta i ispraznio verglanjem i posle upalio na kablove i pali normalno.

I love my
    VRH

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    tacno znam zasto pitam, gde se proizvodi aku (ako moze) a ne gde se lepi nalepnica na gotov uvezeni aku

to je kao kada Zastava proizvede Opela Astra Klasik u svojim pogonima

Varta nije nista posebno, imao ga vise puta.
    Exide, Hoppecke su npr prilicno boljeg kvaliteta (nekada bili, ne znam ovogodisnje modele i danasnju izradu).
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg
    VRH

Za exide sam chuo da su dobri al chini mi se da im je i cena dobra. ja sam moj, ne znam kolko Ah, platio tipa 500-1000 din vishe od black horse-a,a bolji je bar 3 puta.

I love my
    VRH

Nemam pojma gde je tačna lokacija rudnika olova, što u ovom slučaju i nije bitno.Šta misliš, gde je rudnik iz koga je iskopana ruda za Vartine aku.....mislim to nema nikakve veze.TopLa se proizvodi u SLO, a to znam jer oni saradjuju sa firmom moje gospodje i baš sam ih malo pre kontaktirao jer nisam bio baš siguran. Inače kada neko u firmi traži mišljenje koji aku da kupi skloni smo da mu preporučimo Black Horse aku. jer su tu negde u sredini ponude po svim kriterijima, a reklamacija se najlakše ostvaruje. Da ne bude zabune u firmi prodajemo Tesla, Monbat, TopLa, Vesna i BH aku, ali su bez obzira na patriotizam BH ono što je "zlatna sredina"!Kada neko ima posebne zahteve preporuka je TopLa!
    Uz laž uvek ide istina, istina je dovoljna sama!
    VRH

Za exide sam chuo da su dobri...
    Nisu dobri... najbolji su

Sigtran, ako hocesh da kupish accu sad i da onda zaboravish na tu "stavku" preporuchujem Exide. Prva su ugradnja u sve "krshtene" brendove i koncerne i bukvalno traju dok traje auto.
    VRH

Član od
    04.04.2008
    Garaža
    BMW 525i M (E39)
    Citirati Originalno postavljeno od overspeed
    Za exide sam chuo da su dobri...
    Nisu dobri... najbolji su

Sigtran, ako hocesh da kupish accu sad i da onda zaboravish na tu "stavku" preporuchujem Exide. Prva su ugradnja u sve "krshtene" brendove i koncerne i bukvalno traju dok traje auto.
    A gde da nađem Exide? Ko je ovlašćeni uvoznik, imaju li servis (garanciju) itd?
    VRH

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    cudo jedno da se Probistip kao i Zletovo preselilo geografski u Sloveniju, ja mislio da je to MK

@tetak, sverc papirima nije nista posebno novo- papir trpi sve kao i bajke reklama. Slovenija je nekada imala Mezice, dok je radilo, nekada a mi pricamo o danasnjem dobu i sadasnjoj proizvodnji

Topla se pravi u SLo koliko i Opel u Srbiji
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg
    VRH

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Kakvi su Banner akumulatori iz Tempa?ili Bosch iz Rode?
    Od kristina990 u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 13.11.2011, 15:27
  2. Puma akumulatori
    Od bili u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 08.11.2010, 15:12
  3. Akumulatori - Baterije
    Od Franjo u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 10.01.2010, 15:40
  4. Akumulatori u Novom Sadu..
    Od Zagy u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 16.07.2008, 08:59
  5. Gel akumulatori (Isechak iz reanimacije)
    Od Black Knight u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 03.11.2005, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •