Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 13

Tema: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

1. Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

Pozdrav ljudi na forumu sam 100 godina ali nisam nista pisao zbog sporog neta....
    Hteo bi da vas zamolim ako znate nesto o ovom autu imam varijantu za solidne pare da ga kupim a ne znam nista o njemu...

Sta znaci twin spark? U bukvalnom smislu razumem ali nije to to...

Da li znate mane,kvarove,koliko trosi i kako se pokazao???

Uopste kakav je auto komplet....Hvala unapred.
    JTD POWER

2. Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

twin spark ne oznacava turbo spark kako sto neki ljudi misle(vidjao sam to u oglasima),vec oznacava motor koji ima dve svecice po cilindru,motor od 1.6 postoji sa 105ks i 120ks,ovaj od 105ks nema varijator.Motor je zivahan i voli visoke obrtaje ali ide dosta slabije od 2.0,a pritom razlika u potrosnji je zanemarljiva.Motor 2.0 ima 150ks i po meni je on bolja kupovina,ako ti nije presudno to sto je skuplja registracija.Potrosnja sa normalnom voznjom i saltanjem na oko 3000rpm ne treba da prelazi 11l.Kod alfe je problem trap ne zbog toga sto je mnogo ne kvalitetnije uradjen od drugih automobila,nego zato sto se kod nas uvoze svakakva kola iz inostranstva sa kozna koliko predjenih kilometara na satu i tako prodaju.

sto se tice motora svi twin spark motori su kvalitetni i prelaze puno kilometara uz redovan servis
    auto je po meni best buy u svojoj klasi

3. Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

Hvala druze na ovim informacijama,ali cuo sam od majstora da alfe mnogo trose i da je svaka sitnica koja rikne u servisu 50e.
    Takodje sam cuo da se te twin svecice menjaju na 80 000.km!!!???

Cuo sam da alfe imaju neku plastiku na spaneru ili na nekom lezaju koji se menjaju svakih 30.000km!!!???

Ja o tome nemam pojma,a ova Alfa koju gledam kontam da joj je pri kraju trap a video sam na forumu da su ljudi pisali da kad krene da zaje*ava trap kod Alfi to je rupa bez dna i da auto treba da se proda...
    JTD POWER

Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

...pročitaj šta je tamo već napisano, a plus možeš i pitati :
    http://www.arcs.org.rs/forum/index.php

5. Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

Ne bih se slozio da 2.0 ima znatno bolje performanse od 1.6 (mislim na onaj sa varijatorom). Igrom slucaja imam dosta ortaka koji voze doticne modele pa sam osetio kako koji vuce i koliko moze. 2.0 je naravno bolje resenje sto se potrosnje i performansi tice *ali ponavljam jako blizu mu je 1,6ts. U gradskoj voznji sa malo tezom nogom nagasu (sto oba automobila zahtevaju jer su do 3000 o/min. prakticno mrtvi) imaju gotovo istu potrosnju, 12-16L . i nema shanse da me bilo ko razuveri da ne trose toliko E sad 2.0 cesto je sa selespeed menjacem. nekom varijantom poluautomatskog menjaca. Koji me bash nije impresionirao. A sto se tice pouzdanosti istog menjaca stvarno nisam upucen. Ali auto je generalno ispodprosecne pouzdanosti i nadprosecno visokih troskova odrzavanja za tu klasu. U prilog mu govori cena i oprema, performanse, upravljivost i veoma dobre kocnice. Za tu lovu stvarno nema nista sa slicnim karakteristikama i sl. godista. Ali ipak od ovih prijatelja koji ih voze samo bi jedan od 4 ponovo kupio alfu.

Najvaznije bi ti bilo da pokusas prokljuviti zasto je taj neko prodaje... Da li zato sto je nesto riknulo, ili se samo ceka tako nesto, ili mu je npr. vec dosla "nova ljubav"... Odatle posavsi ces i sam vidjeti da li zelis biti zamorac, i zrtva... Ima svega na trzistu, uvezenih skalamerija ponajvise, i njih zaobidji sto sire mozes... Ukoliko je taj auto dugo kod jednog vlasnika, posebno ako je Alfa zaljubljenik, sanse za pristojnim primjerkom ti rastu...

Jos nesto, ne mislis valjda da odlazak sa npr. Golfom4 (autom slicne velicine) u servis na popravak "sitnice" ispod 50 EUR ? Ako mislis, neko te je lose uputio...

7. Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

Ma naravno braco kontam sve sto ste napisali,ali najvise me nervira sto sam vozio dosta kola u zivotu i bio sam onako srednje zadovoljan sa njima i kontao sam da uvek mogu da kupim nesto bolje,a na kraju uvek dam auto u bruka dobrom stanju a uzmem nekog krsa pa ga sredjujem ili trazim kola po godinu dana,poludim i onda uzmem nesto sto prvo vidim...

Sto se tice Alfi stvarno znam da su kola extra i po izgledu i po performansama ali ja sam vozio Fiate,Daewoo-e,Opele,VW i tako ta normalna kola za prosecne ljude i onda bi hteo da uzmem nesto kao 147 ili 156 ali STVARNO malo ljudi je reklo o njima lepih reci!!! Mada ne verujem nista dok se sam ne uverim!

Znam dosta ortaka koji imaju Alfe i u fazonu znaju da ne mogu da ih prodaju jer ih jako malo ljudi hoce a opet nece da ulazu u njih ne znam ni ja zasto...

Kontam ipak sam samo student sa nekim bednim poslicem i da mi Alfa trenutno ne treba...sta vi mislite???

Ipak mislim da je npr.Stilo mnogo bolja varijanta ili neka Fabia, Astra...ali Alfa je Alfa
    JTD POWER

8. Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

Prijatelju, i ja sam imao takvu dilemu, imam je jos uvek. Vozi mi se Alfa, ali stvarno ne bih hteo da se uvalim u neku situaciju da proklinjem dan kada sam je uzeo. Alfa je odlican auto, ali samo ako je dobro odrzavana i ako nije nalickani krs, kakvih ima koliko hoces.
    U tome je problem, ljudi obicno nalete na problemtican primerak, pa posle pricaju kako je Alfa sranje.

Mene ljudi savetuju da ostanem na Stilu, koji me stvarno dobro sluzi ali, opet Alfa je Alfa, i kada sednes za kokpit 147, milina jedna.
    Loneliness has followed me my whole life, everywhere. In bars, in cars, sidewalks, stores, everywhere. There's no escape. I'm God's lonely man.

9. Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

Upravo to...Taj osecaj ne moze da se opise...
    JTD POWER

Znas kako, i ja sam student i to bez ikakvog poslica...
    I sta da ti kazem, uzeo sam pre dve godine Alfu, i to matoru (presla oko 200k km za 16ak godina i to sve po nasim putevima, kupljena je nova ovde)...

I nista mi ne fali

Transaxle u krvi...

"ne mozu oni da nam oduzmu kol'ko mi moz' da namocamo..." - Pretty Diana

11. Re: Alfa Romeo 147 1,6 Twin Spark

Naravno ali kakve sam ja srece raspala bi se odma kad bi je uzeo...

Danas sam bas pricao sa nekim likom sto dovozi kola iz Italije i kaze da niko nece Alfe da kupi...uglavnom ako ide onda je to 156 jtd...a za to treba "malo" vise para...
    JTD POWER

imam prliku da vrlo cesto vozim alfu 147, 2,0 ts. auto je firmin i vozi ga moj sen.menager.
    inace alfa je full fulova, sa koznim sedistima,bose ozucenjem i sl.
    sto se tice motora, ubrzava bruka, znaci momentalno, izgled takodje veoma sexy i to je to!

ergonomija slaba, sve je skuceno i zbijeno, sedista sa visokim naslonima i cudnim uglovima i nemoguce se normalno zavaliti.
    na duzim putevima je neudobno, ali motor vadi stvari posto stvarno brzo moze da se vozi.ali stvarno mnooogooo brzo.

potrosnaja katastrofa, ali corbu placa firma...
    inace auto je presao samo 53 kkm i odrzavan je samo u delti.

ranije sam se mnogo palio na alfe i bio na korak od kupovine, ali sada sam promenio misljenje.
    ne bih imao nista protiv toga da je dobijem od firme i da su svi troskovi pokriveni, ali privatno, vise nisam siguran.
    svaka cast za personality i cuore sportivo, ali pre nego kupis, obavezno provedi malo vremena u autu, pa ces videti o cemu se radi.

pozdrav i srecno!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. alfa romeo twin spark 146 knjiga
    Od beodent u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 17.10.2010, 18:25
  2. alfa romeo twin spark 146 grejanje
    Od beodent u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 09.10.2010, 21:50
  3. Alfa Romeo 146,Twin spark 14,god. proizvodnje 1999,ainspric