Rezultati 1 do 11 od 11

Tema: Turbina na BMW E60

1. Turbina na BMW E60

530D 2004god...

izgubio snagu....ne dimi,ne trosi ulje....navodno turbina crkla...proveravan kod Radulovica,i kod jos jednog Dobrog majstoraza BMW.... u oba slucaja na dijagnostici ocitan problem sa turbinom...

jel imao neko situaciju i kako je resena...razmisljam o remontu turbine...ko je najbolji za to...

hvala

Re: Turbina na BMW E60

Na dijagnostici ocitan "problem" sa turbinom, i to je dovoljno da te upute na remont...klasika. A auto ne dimi i ne trosi ulje, izgubio snagu. OK, moze biti da je jednostavno problem u varijatoru geometrije turba, recimo to...ili je milion drugih stvari, ali "problem sa turbinom" nije nesto sto BMW dijagnosticki skener moze da izbaci kao gresku.

Koji, tacno, problem je ocitan sa turbinom? Ima jedno 10 razlicitih gresaka koje upucuju na razlicite vrste problema sa turbinom, i uopste ne mora da znaci da je potrosena turbina problem ili da ce ga remont resiti.
    The difference between men and boys is the price of their toys

3. Re: Turbina na BMW E60

Nisu me uopste uputili na remont.. oba majstora su predlozila kao najbolju varijantu da se stavi POTPUNO nova Turbina...(1600e)

sta je racunar iscitao ja nemam pojma,to sto sam citirao majstore kao "problem sa turbinom'" je formalni izraz koji su obojica upotrebili...uglavnom znam da je bilo razgovora o nekoj GEOMETRIJI turbine ...nisam strucan zato i trazim neke odgovore ovde,da ne bih pucao 1600e za novu turbinu...

cak mi je ponudjeno da mi ugrade novu na moje oci,kako nebih pomislio da je majstorska zvrcka u pitanju, i ako nije to nece mi nista naplatiti ,naravno vratice moju turbinu nazad. a ako je ipak problem do nje,da se tako i zavrsi ,placanjem 1600e :-)

problem sam opsao....auto nema snagu da povuce...uz bubanj potok jedva 100kmh jedva... testirali su i auto u voznji ,i konstatovali da turbina valjda zaglavljuje ili tako nesto...sto sam i ja primetio ...

potreban mi je savet ,dali se isplati remontovati, gde i kakve su cene...hvala

Pa eto onda, problem je izgleda upravo u onome sto ti i rekoh, samo sto to ne zahteva zamenu CELOG turba. Siguran sam ja da bi ti oni ugradili novu na tvoje oci, i uzeli ti 1600EUR, ali za time tesko da ima potrebe - kad ti pukne guma, menjas li sve 4 ili samo jednu? I zamena sve 4 ce resiti problem, ali i zamena samo 1 ce zavrsiti isti posao za 4x manje pare.

Ako je bilo razgovora o geometriji turbine, odnosno ako turbo "zaglavljuje" krilca, ili je problem u sistemu koji vakuumski zakrece ta krilca, ili sama krilca zaglavljuju unutar kucista, sto opet cesto bude uzrokovano nakupljenom i zapeklom garezi i cadju. U svakom slucaju, zamena turba ce resiti problem, ali ce ga verovatno resiti i najobicnije ciscenje (uz sta mozes a i ne moras da odradis i remont, kad vec skidas). Ako nije nista polomljeno, a verovatno i nije, prodjes sa jedno 300-ak EUR za remont i to je to. Opet kazem, ako nije nista polomljeno, mada sumnjam.

Kako je auto izgubio snagu, odjednom, ili se gradualno smanjivala tokom nekog duzeg perioda?

Izgubio snagu... odjednom? Turbine ne crkavaju na taj nacin da iz cista mira prestanu da rade... najcesce se simptomi pojave ranije i progresivno... u vidu dima, potrosnje ulja - na primer...
    Ako su zakljucili da je turbina crkla - da li su rekli sta je uzrok tome?

EDIT. Sad videh da ti je 206 vec postavio isto pitanje dok sam poslao poruku...

6. Re: Turbina na BMW E60

Citirati Originalno postavljeno od 206
    Pa eto onda, problem je izgleda upravo u onome sto ti i rekoh, samo sto to ne zahteva zamenu CELOG turba. Siguran sam ja da bi ti oni ugradili novu na tvoje oci, i uzeli ti 1600EUR, ali za time tesko da ima potrebe - kad ti pukne guma, menjas li sve 4 ili samo jednu? I zamena sve 4 ce resiti problem, ali i zamena samo 1 ce zavrsiti isti posao za 4x manje pare.

Ako je bilo razgovora o geometriji turbine, odnosno ako turbo "zaglavljuje" krilca, ili je problem u sistemu koji vakuumski zakrece ta krilca, ili sama krilca zaglavljuju unutar kucista, sto opet cesto bude uzrokovano nakupljenom i zapeklom garezi i cadju. U svakom slucaju, zamena turba ce resiti problem, ali ce ga verovatno resiti i najobicnije ciscenje (uz sta mozes a i ne moras da odradis i remont, kad vec skidas). Ako nije nista polomljeno, a verovatno i nije, prodjes sa jedno 300-ak EUR za remont i to je to. Opet kazem, ako nije nista polomljeno, mada sumnjam.

Kako je auto izgubio snagu, odjednom, ili se gradualno smanjivala tokom nekog duzeg perioda?
    Motor je Euro4 te je kod njega turbina sa Elektricnim pogonom,nije vakumski...

problem se pojavio bukvalno preko noci...nikakve simptome nije imao da je neki problem pre toga postojao...auto je tek dovezen iz Nemacke ,odrzavan u ovlastenom fabrickom BMW servisu tamo,od prvog dana.

posle dva-tri rezervoara goriva koja sam potrosio u Srbiji ,to se desilo...jednostavno preko noci...uglavnom primetio sam da se culo pishtanje ispod haube...ne mnogo jako ali mi je bilo sumnjivo odmah,iako sam testirao brzinu do 255kmh.......kilometraza je oko 170k

aj sad neki savet sta da radim....jel u pitanju ciscenje ili remont...kome da odvezem ,bilo bi pozeljno i da skine i namontira posle remonta....

neki kontakt telefon bi dobro dosao.

Ne menja bitno stvar. Vrlo je moguce da su sama peraja zaglavljena usleg naslaga od ovako dobrog goriva na koje ti motor ocigledno nije navikao

U svakom slucaju, remont, to svejedno ukljucuje ciscenje. Turbo je koliko znam Garettov, Turbo Servis je zastupnik za Garrett - taman da provere da li su zastopala krilca ili sam elektromotor koji ih pomice, a koja god da je varijanta u pitanju sumnjam da ce izaci 1600EUR...

pretpostavljam da bi dijagnostika morala da pogaze da li je taj motoric od vg skviknuo ili ne ..
    dosta bi pomoglo kad bi pitao tog majstora za tacan kod ili opis greske
    http://www.novaspeed.rs CHIPTUNING & FAP/DPF Off

9. Re: Turbina na BMW E60

danas je skinuta Turbina ... na prvi pogled majstor je odmah uocio da ima lufta na osovini gde su krilca...tako da sutra ili u ponedeljak saljem za Uzice pa sta mu bog da :-)

10. Re: Turbina na BMW E60

Luf ne bi bio uzrok kvara,svaka ima malo,Varijabilna geom.je obicno van same turbine i malo vestiji majstor ce to opraviti za za manje pare ,ovako do 500e

Član od
    08.03.2008
    Garaža
    GT 1.9 JTDm 16v

Imao sam problem sa mojom turbinom GT1749, pa sam je odneo na remont u RemontNS - turbo servis u Veterniku kod NS (063/7725-026 Saša)... Uradili su čišćenje i proveru na turbinskom stolu za relativno skromnu sumu...
    Grešiti je ljudski, ali je osećaj božanski.

Slične teme

1. F1-z turbina?
    Od gorans u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 07.10.2011, 14:07
  2. turbina
    Od jts2.0 u forumu Uopšteno o kvarovima - popravkama
    Odgovora: 17
    Posl. poruka: 23.07.2009, 18:22
  3. JTD turbina
    Od zeks87 u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 7