Strana 3 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 82

Tema: Hocu Smarta

1. Re: Hocu Smarta

Od aprila posle godine Smart vozila mogu da se servisiraju u Mercedesu u Beogradu tako da je i snabdevanje rezervnim delovima pokriveno.Sto se tice polovnih delova i tu se situacija popravlja tako da se mogu naci preko oglasa kod nas.Na internetu postoji stvarno dosta sajtova i foruma za Smart vozila tako da ko se razume u mehaniku masu stvari moze sam da odradi.Sto se tice parkiranja tu je Smart nenadmasan jer ko se voza beogradskim ulicama zna o cemu pricam.Evo primera
    -ulica Kralja Petra poprecno parkiranje bez problema
    -ulica 27 marta rastojanje izmedju drveta i ivice trotoara Smart staje bez problema ,tramvaj nesmetano prolazi
    -da nespominjem Novi Beograd unutar blokova...
    itd itd
    jednostavno zivot ti je olaksan i negubis vreme kruzeci u potrazi za parking mestom.

2. Re: Hocu Smarta

Pronasao sam komsiju iz Hrvatske koji je Smartom otisao na more:

I dalje nisam nasao nesto sto bi me odvratilo od kupovine istog, bar ne dok ne proverim koje su cene delova.
    Sloboda i divljina, nesputanost i zivot van formalnih drustvenih okvira.

Re: Hocu Smarta

Ako uzmes dobar primerak, nemoj brinuti o cenama. Prvi kvar na smartu koji sam ja vozio desio se na oko 180.000km. Auto je Rent a Car pa ti vidi.
    Ostalo je bilo kozmetika, i redovno odrzavanje...
    Sto se tice odmora s njime, moj drugar sa devojkom Beograd - Zlatibor - Bari - Italia (more) - Bari - Budva - Zlatibor - Beograd. Sve stvari za njih dvoje, kreditna kartica (za ono sto nije stalo od stvari) i uzivanje. Smart benzinac 2008 godiste...
    BMW volim al ne znam da ga vozim!

4. Re: Hocu Smarta

Au crni alekre, pa zar sa lade na smart, cccc

sala mala

jesi li razmisljao o peugeot 106 sa 1.1 motorom, ne deluju spektakularno ali rade posao. Ujak je pre recimo 2 godine pazario i prilicno je zadovoljan, kaze da je potrosnja oko 6 litara a on prilicno ubija kilometrazu (do posla 35 km)

da znam da je tema smart, sorry za off.
    evo jednog link za potrosnju koju unose vozaci, po modelima : http://www.spritmonitor.de/en/

E bre, za pare koje daje za smarta moze da vozi Lagunu, Mondeo, C5 i slicne Veeelike automobile.

Smart je klasa za sebe, ne moze se porediti ni sa cime. ako hoce smarta, dajte savete gde da nabavi dobrog jefitnog i da se lepo vozi.

Ideja sa engleskom je odlicna obzirom da su volani na levoj strani. Nema prebacivanja. 2500 eura je cena tamo ili ovde da se dotera?

Ovo bi i mene moglo zanimati, trebalo bi nam malo auto za firmu. Imamo neke dzakove cementa da vucemo do kupaca pa ko velim...

P.S. ipak serivisramo racunare... ovo za cement je sala...

6. Re: Hocu Smarta

U Engleskoj 80% Smartova ima volan sa desne strane a i cene nisu jeftinije nego u Nemackoj.Na sajtu Autotrader.co.uk se moze steci uvid u ponudu vozila u Velikoj Britaniji pa koga zanima...Kod nas cene nisu visoke jer nepostoji velika potraznja za ovim vozilima medjutim problem je sto je ponuda mala tako da je vrlo tesko naci dobar primerak -mada nije nemoguce

ja bih da sam na tvom mestu batalio smarta,i gledao nekog puntapandu ili seicenta ako ti je panda ruzna,jeftino auto,jeftini delovi...
    Citirati Originalno postavljeno od zoranbg
    nemci i nemacki automobili postadose ko Čak Noris... sve su oni..

8. Re: Hocu Smarta

Pa za tu pandu i Punta moram da izdvojim bar 2000. Jesu to okej automobilcici ali te pare nikada ne bih dao zato sto su ''suplji''.
    Sloboda i divljina, nesputanost i zivot van formalnih drustvenih okvira.

Samo gledaj da uzmes neki noviji, verziju koja ima maticu za ispustanje ulja - kod ranijih verzija, tipa pre 2007-8, za promenu ulja vadi se motor napolje, ili se koristi pumpa za promenu ulja koju imas eventualno u ovlastenom servisu.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Bravo 206 ovo je zaista pravi savet. Jako bitan rekao bih, a ne "ma koji ce ti djavo to kupi ovo" itd a covek vec doneo odluku samo hoce savete oko konkretnog modela.
    You tried your best and failed miserably. The lesson is: never try.

Citirati Originalno postavljeno od 206
    Samo gledaj da uzmes neki noviji, verziju koja ima maticu za ispustanje ulja - kod ranijih verzija, tipa pre 2007-8, za promenu ulja vadi se motor napolje, ili se koristi pumpa za promenu ulja koju imas eventualno u ovlastenom servisu.
    Ja sam vozio ovaj dizel godiste je 2005 ima klasican sistem za zamenu ulja . Bilo je tu jos zezalica, tipa brava na vozacevim vratima ponekad nije htela da se otvori. Ovi noviji sto ti kazes taj problem imaju resen jer je brava okrenuta za 90 stepeni. E da i kilometar sat je imao problem, to sam kasnije video da je cesto kod smarta. Kilometar sajla je po davanju kontakta udarala (uh tesko opisati) i culo se kliktanje.
    Resenje ovih sitnica je u ovlascenom mercedesu bilo jaaaaaaaaaako skupo resavali smo te stvari uz internet...
    Kontakt brava je interesantno smestena izmedju sedista (ko stara peglica). Motor je na zadnjoj osovini. Ovaj dizel onako i zatrese po paljenju ko peglica. Menjac ima automatski rezim i onaj cuveni + - sistem. Naravno bezmisleno je i pokusati da se vozi sa promenom brzina jer je jako spor u saltanju i treba se navici.

12. Re: Hocu Smarta

Kod zamene ulja se nevadi motor napolje,jedini problem moze da bude pronalazenje filtera / uloska/ za ulje ali i to se moze naci u Mercedesu u Beogradu.Kod benzinske varijante od 600cm koju ja posedujem ulje se vadi pomocu pumpe za izvlacenje ulja koju ima vecina servisa u Srbiji.Konkretno moj Smart je presao 156000km i do sada nisam imao problem i sve se svodilo na redovno odrzavanje.Jedini malo veci trosak su gume koje nisu bas standardnih dimenzija tako da sam ove zime dve zadnje Continental gume platio 220 evra

Strana 3 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Smajliji -ne mogu ih postaviti gde hoću
    Od kristina990 u forumu Pomoć oko korišćenja foruma
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 12.07.2011, 10:49
  2. Hocu sportski zvuk
    Od MisaRS u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 43
    Posl. poruka: 27.10.2008, 11:39
  3. Hocu da kupim Fiat Stilo
    Od RAIC u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 01.09.2008, 17:21
  4. HOCU DA KUPIM!!!
    Od doorsy u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 13
    Posl. poruka: 23.04.2008, 08:05
  5. Pomagajte drugovi, hocu da se...zbog nje!
    Od SreckoBG u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 11.04.2005, 13:15

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •