Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 21

Tema: ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

Pomagajte ljudi ako boga znate U pitanju je VW 2.0 tdi 140ks iz 2004god oznaka motora BKD a problem je sto mi je upalio lampicu motora i prilikom paljenja pise abgas werkstatt.Pre nekih 15 dana mi je upalio tu lampicu i ja odem na dijagnostiku gde kaze da je greska u klapni na usisu.Pogleda majstor osigurace kad jedan pregoreo,zameni ga i lampica se ugasi a ja presrecan.Prodje par dana a on opet upali tu lampicu i ja opet na dijagnostiku i opet leptir usisa ali ovaj put nije osigurac vec je crko leptir koji kosta 300e Odem i kupum drugi leptir,zamenim ga i on ugasi lampicu a ja opet srecan.Medjutim danas mi opet upali tu lampicu i ja pregledam osigurace i svi su OK pa skinem crevo sa usisa i pogledam klapnu,stoji u otvorenom polozaju a kad skinem kontak klapna se zatvori sto valjda znaci da je ispravna.Sad me zanima da li neko zna sta moze da bude jer cu izludeti.Da napomenem da auto vuce perfektno,trosi normalno,kada ga turiram ne izbaci ni grama dima bukvalno kao nov benzinac.Jedino kada je vruc hoce duze da vergla dok hladan pali na zub pa neznam ima li to neke povezanosti.Izvinjavam se na dugackom postu ali hocu da sto bolje objasnim.Ako neko ima neku ideju neka pise! HVALA

VRH

2. Re: ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

Moras postaviti barem greske a pozeljno je i parametre i rezultate aktuator testa da bi te uputili na pravilno trazenje kvara.
    Jumping to the most familiar cause of the complaint is fine as long as you prove the fault first, be prepared with your next diagnostic route if that isn’t the problem; "familiarity diagnostics" can be your best friend or worst enemy!

To fix it you must be able to see it / Tools are only as good as the Tech holding them
    VRH

Re: ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

Jutros cale vozio na diagnostiku i majstor kaze da je EGR i lepo obrise gresku a sto se tice duzeg verglanja kada je vruc kaze da je los alnaser.Cale je pravo iz servisa otisao u Grcku a ja razmisljam hoce li mu negde stati auto i hoce li ponovo upaliti gresku pa da ga slepam iz grcke sa mojim Nissanom iz 87god jer taj nikad ne staje

VRH

Zvo me cale,stigao je na odrediste ali je opet izbacio gresku.Sad kad znamo da je EGR sta da mu uradim da ne izbacuje gresku? Da li da mu operem ventil i usisnu granu ili da zacepim egr? Kod njega je na vakuum

VRH

5. Re: ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

Prvo trebas da znas sta je sa EGR da bi te uputili kako da resis,da se ne secas koda greske?
    Jumping to the most familiar cause of the complaint is fine as long as you prove the fault first, be prepared with your next diagnostic route if that isn’t the problem; "familiarity diagnostics" can be your best friend or worst enemy!

To fix it you must be able to see it / Tools are only as good as the Tech holding them
    VRH

Neznam kod greske,cale je bio u servisu i tamo su rekli da je EGR i obrisali gresku koja se na pola puta do grcke opet upalila.Hvala Gavro na trudu,samo mi reci moze li on nekako da se blokira a da ne pali gresku?

VRH

7. Re: ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

Ne moze. Mora da se popravi,nema prevare kao na starijim

VRH

Ne razumem kako da ga popravim i sta tu moze da se pokvari.Koliko sam ja gledao na njega ide vakuum crevo i unutra osovinica koja otvara i zatvara dovod gasova iz izduva.Nije mi naj jasnije odakle ECU dobija podatke o ispravnosti EGR-a kada na njemu nema ni jedna zica.Ima jedan dzek sto se ubada u leptir ispod EGR a taj leptir sam zamenio pre neki dan jer je crkao.Ako moze malo da mi se pojasni ?

VRH

9. Re: ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

..ECU zna da EGR ne sljaka po protocima vazuha u razlicitim okolnostima...batali to ,vozi u neki servis da pogledaju....

VRH

Da ne bih otvarao novu temu,da pitam ovde.Kada skinem vakuum crevo sa EGR-a ono non-stop vakumira pa me zanima da li to tako treba jer mi je nesto nelogicno da konstantno vakumira,jer bar po nekoj mojoj logici ispada i da je EGR non stop otvoren sto,pretpostavljam,nebi trebalo.Svaki savet mi je dragocen jer nemam ni zivaca ni para da vozam po raznim servisima kod nabedjenih majstoea koji znaju samo da menjaju delove.

VRH

11. Re: ABGAS WERKSTATT VW 2.0 tdi 140ks iz 2004 oznaka motora BKD

Taj vakum pulsira,ali ti to ne mozes tek tako da procenis.Sto su pulsevi brzi vakum je veci i obrnuto.Nije to slavina za vodu,odvrni/zavrni

VRH

Hvala lepo,jedino sto ja osecam je kada skinem vakum crevo i prislonim prst osecam da konstantno uvlaci a kad skidam i vracam vakum na egr ne desava se apsolutno nista po pitanju rada motora jedino mi svetli ona lampica zbog koje cu da poludim.

VRH

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Golf 5 2.0TDI 140KS 2004
    Od E_K_V u forumu Nemačka
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 17.05.2009, 12:31
  2. oznaka na bloku
    Od vojislav72 u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 18.11.2008, 18:54
  3. Novi Civic 1.8 benzin - 140ks