Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 36
  1. Chevrolet Captiva i garancija...

Auto je kupljen pre 2 godine u Beoautu, do sada nije bilo krupnijih problema, ali na resavanje istih se cekalo po mesec i vise dana. Sta da kazem kad im je trebalo 7 nedelja da nabave spone, akumulator je riknuo posle 9 meseci, pa nisu imali na stanju (ali to je reseno brzo na njihovu srecu), ABS senzor im je stizao 2 meseca. Sve u svemu, puno strpljenja je pokazano sa moje strane i na kraju pre 8 meseci auto je odvezen u AC Boban koji se pokazao kao super-ekspeditivan...

prvi ozbiljan problem se desio pre 2 nedelje, kad je auto samo stao na auto putu, tanije zaustavljen na granici i vise ni makac.
    Odslepan jeu AC Boban, ustanoveljno je da je crkao druk lager, korpa, lamela i zamajac, s tim sto treba platiti samo korpu i lamelu (oko 560e), a ostalo pokriva garancija. ALI, kad su pokusali da odrade proceduru za garanciju, ispostavilo se da to ne moze tek tako jer je auto Chevroletu prijavljen kao prodat 6 meseci ranije od prave kupovine i da mora da se vrati u budjavi Beoauto, posto su oni napravili glupost i oni moraju da ispeglaju papire sa fabrikom.

E sad, Beoauto tvrdi da celokupnu popravku (oko 2500e) treba platiti i da to ne ulazi u garanciju, posto citiram: "auto nije ispravno koriscen", tj nekoje vozio sa pritisnutim kvacilom...
    Moram da napomenem da je fabricka garancija 3 god i 100.000 km, a servis je to produzio na 5 god i 150.000 (kako pise u ugovoru o kupovini). Auto je do sad presao 90.000 i pre oko 1.000 km je odradjen "veliki servis".

Sta da im radim? Ko je uopste u pravu u celoj prici?
    Pametniji popusta, ali mentalno...

Član od
    23.07.2006
    Garaža
    Opel Vectra B 2.0DI 16v

Re: Chevrolet Captiva i garancija...

Trzisnu pod ruku pa "kuc, kuc" na vrata
    EX OPEL KADETT E C14NZ TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY IVAN T

NOW OPEL VECTRA B 2.0DI 16V (X20DTL)

SVE PROLAZI PA CAK I DOZIVOTNA ROBIJA

3. Re: Chevrolet Captiva i garancija...

koliko ja znam nijedan diler i serviser ne prihvata korpu i lamelu pod garanciju ako nema vidljivih mana ili fizickih ostecenja, tj fabricki los deo

za druk i zamajac ne znam, po meni druk ne bi trebao da se skenja od strane vozaca kao sto lamela i korpa mogu

Citirati Originalno postavljeno od scarab26
    ...za druk i zamajac ne znam, po meni druk ne bi trebao da se skenja od strane vozaca kao sto lamela i korpa mogu
    Može. Isto kao i lamela i korpa.

Sto se tice garancije na kvacilo,u prvu si,nema je.Mislim da i druk lezaj mozes da skenjas ako ga drzis na kvacilu dok cekas npr. na semaforu.

6. Re: Chevrolet Captiva i garancija...

Ok, ali s obzirom da je 70% auto vozen po autoputu na relaciji Beograd - Nis i Beograd - Okucani, pa ostatak regionalnim putem do Banja Luke... Preostalih 30% je bila gradska voznja i regionalni putevi. Pri tome, vozili smo ga matorac, brat i ja.

Posto verujem da je Stratos u pravu, kako jedan ovlasceni servis moze da prihvati jednu popravku u okviru garancije, a drugi ne?
    Moracu sutra da odem malo da popricam i sa jednima i sa drugima.
    Da se razumemo, nije problem platiti, ali ne zelim da placam neciju glupost i nesposobnost (posto je beoauto na vise desetina nacina dokazao i jedno i drugo).
    Pametniji popusta, ali mentalno...

Osmisli strategiju za "tiho ubeđivanje". Ostalo ne daje zadovoljavajuće rezultate.
    Uostalom,moguće je izveštačiti uzrok problema. Raspitaj se na mašincu ili sl. ustanovi.

Probaj da im das do znanja da ces ici do kraja i da ces zvati inspekciju ali se prethodno dobro raspitaj da li si u pravu.

9. Re: Chevrolet Captiva i garancija...

Pokušaj prvo na fin i kulturan način, ako to ne upali, angažuj advokata i kreni u proceduru.
    Naravno troškove advokata i ostale troškove snosiće Beoauto.
    PUŠENJE ILI ZDRAVLJE - ODLUČITE SAMI

Hoce ako se dokaze da je kriv Beoauto.Zato i kazem da se prvo dobro raspita da li je u pravu pa tek kad bude siguran da ce ih dobiti na sudu da angazuje advokata.

11. Re: Chevrolet Captiva i garancija...

Pise u garantnom listu sta podleze garanciji, ako je tu napisano da je lamela potrosni materijal, onda je tako...

Citirati Originalno postavljeno od doc
    ALI, kad su pokusali da odrade proceduru za garanciju, ispostavilo se da to ne moze tek tako jer je auto Chevroletu prijavljen kao prodat 6 meseci ranije od prave kupovine i da mora da se vrati u budjavi Beoauto, posto su oni napravili glupost i oni moraju da ispeglaju papire sa fabrikom.
    pokušaj Prevare kupca. Fiskalni od auta papire i udri + pitaj ih da li su zaintereovani za jednu kontrolu finansiske inspekcije i videces odgovor.
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Novi Chevrolet Spark i Chevrolet Aveo-utisci
    Od dachakg u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 28.08.2010, 22:27
  2. Šta podrazumeva Garancija
    Od p0peye u forumu Sekvencijalni sistemi
    Odgovora: 30
    Posl. poruka: 14.02.2010, 17:47
  3. Garancija
    Od nismo u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja