Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 25 do 29 od 29

Tema: velika potrosnja ulja na golf 4 sdi

Re: velika potrosnja ulja na golf 4 sdi

ok.mericu cesto.Ja mislim da izmedju maximuma i minimuma ima pola litra ali nisam siguran.Koristim mobil 5/40

2. Re: velika potrosnja ulja na golf 4 sdi

Jeste da kasnim sa odgovorom, ali radi pravilnog informisanja moram reći da za Volkswagen važi sledeće:

ŽUTA lampica za ulje znači nedovoljan nivo ulja. Ovo je upozorenje da se što pre dolije ulje. Nikakvih posledica nema po motor, ako se ulje odmah dolije.

CRVENA znači nedovoljan pritisak ulja, znači odma zaustaviti motor, proveriti šta je u pitanju, doliti ulje ako ga nema i videti šta se dešava.

Bitna napomena je da nemaju svi modeli žutu lampicu, neki imaju samo crvenu.

Nikad se ne oslanjati na ove lampice, nivo ulja meriti pomoću merne šipke. Od minimuma do maksimuma je 1 litar ulja. Noviji VW imaju na mernoj šipci tri područja, blizu minimuma malo područje, obavezno doliti, u sredini veliko, može se doliti ali nema potrebe, blizu maksimuma malo područje ne sme se dolivati.

Dozvoljena potrošnja ulja po uputstvu je do 1 l na 1000 km. Po meni neverovatno mnogo, ali tako piše u svih pet uputstava za upotrebu koje sam imao za VW u rukama.
    VW über alles.

Član od
    03.06.2008
    Garaža
    Opel Astra h 1.9CDTI 16V

Na astri H imam i zutu i crvenu lampicu. Vazno je znati da se zuta lampica pali i kada taj senzor rikne, sto se meni desilo. Ali onda bi video da imas ulja na shipci, naravno.
    A na astri G mi je crvena radila obe stvari. Kada mi je i na njoj crkao taj davach ulja, kako ga majstori zovu, onda je svetlila stalno. A kada nema pritiska - ili ti ono najgore - onda zablinka. Mislim da je ovako, a ne obrnuto
    Eto jos malo price i iskustva o lampicama za ulje

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v

Poštovani DJILEPFC, molim te da se vratiš pitanju koje si postavio. Do opipljivog podatka o potrošnji, još uvek nismo došli. Do mnogih drugih manje važnih jesmo. Molim te uradi test kolika ti je potrošnja ulja na 1000km. NEMOJ se udaljavati od teme, inače će katanac na temu!!!!
    ''Ovladajte TEHNIKOM, da ne bi ona ovladala VAMA!!''
    Poslednja reč tehnike uvek je UPOMOĆ!!!

ok,vec sam poceo da testiram,pozdrav.javicu vam u utorak jel cu do tada preci jedno 800km

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

1. Ford Mondeo MKIII 2.0 benzin - velika potrosnja ulja
    Od passatCL u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 19
    Posl. poruka: 05.07.2011, 10:19
  2. Velika potrosnja?
    Od npeca u forumu Sekvencijalni sistemi
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 04.11.2010, 02:41
  3. VELIKA potrosnja
    Od cujacuja u forumu Autogas (razno)