Strana 23 od 39 PrvaPrva ... 132021222324252633 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 265 do 276 od 467

Tema: ATEST

Član od
    23.07.2006
    Garaža
    Opel Vectra B 2.0DI 16v
    "Para vrti gde burgija nece"
    EX OPEL KADETT E C14NZ TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY IVAN T

NOW OPEL VECTRA B 2.0DI 16V (X20DTL)

SVE PROLAZI PA CAK I DOZIVOTNA ROBIJA

Ne vrti para,nego se vrti to što CG i dalje priznaje(koliko ja znam) dokumentaciju naših institucija(u ovom slučaju atest za tng),tako da mašinski,amss,vinča... imaju pravo da pregledaju auto i izdaju uverenje o atestu bez uputa i registracionog lista jer isti automobili nisu pod ingerencijom Srbije već Crne Gore.I ne samo CG table,imaju pravo da atestiraju šta god žele i da da to ima svoju težinu dokle god su priznati od institucija bilo koje države

Poz svima.

Skoro sam kupo HONDU CRX 1.6 `89.
    Ima ugradjen LOVATO uredjaj, ali nema atest.

Auto je registrovan na Jagodinske table, imam ovlascenje.
    Ja sam prijavljen u Pancevu, ali zivim u BGD-u. Nebitno, za sada.

Od papira koje sam dobio, a odnose se na gasni uredjaj imam sledece:

Da li je ovo dovoljno?
    Koja je procedura za dobijanje atesta u BGD-u?
    Hocu da odem do Masinca i tamo odradim atest.

Prenos vlasnistva cu raditi, naravno pri sledecoj registraciji, u novembru, a mozda tada i prijavim gas

Bino mi je da sada odradim samo ATEST.

Znaci, jos jednom, koja je procedura za Beograd?
    Gde da uzeme koji formular/uplatnicu, sta mi je potrebno od dokumentacije (fotokopija, saobracajne, licne, nesto nesto boce...)

Koliko para sve o dodje i sl.

Unapred hvala!!!

Ove glooposti sto je majstor Jagodinac napisao na prvoj slici su mu za desetku.
    Ebote, kako neko moze da bude toliko gloop i da jos stavi svoj potpis na to.
    On siri DEZINFORMACIJE i to zvanicno.
    Ako su vama u Srbiji TO (takva) "dokumenta" onda je SIGURNO JEDINI razlog uzimanje para za atest a ne nista vezano za neku normalnu regulativu.
    Inace, odlicno je sto imas potpunu dokumentaciju za tank jer je to najglavnije.
    Na potvrdi majstora ne pise konkretno sta je od opreme ugradio u taj auto. Ne znam da li su ti detalji potrebni ili komisija na atestu sama to trazi pod poklopcem motora i upisuje u dokument (knjizicu) o atestu.
    Na zapadu MORA da postoji lista ugradjenih komponenti na potvrdi majstora. Posebno se odnosi na marku tip i serijski broj boce i isparivaca.
    Ti za bocu imas sve, ali....
    Takodje se razlikuju i arshini po kojima atestne komisije rade pa bi trebao da se javi neko ko zna sta bas tamo gde bi ti isao prolazi a sta ne a to komplikuje stvar.
    Vazno je da dokumenta koja se najteze nabavljaju ti imas. Ne verujem da bi imao vecih iznenadjenja ako je sve to montirano kako treba pa ne zaguljevaju zbog toga.
    O detaljima sta ti treba i proceduri sa uplatnicama je pisano na ovom forumu vise puta.

Ma idi...ispale su mi oci dok sam iscitao i nasao sta mi je trebalo...

Nerazumem šta je to majstor u tekstu napisao a da nevalja ili ugrožava nečiju bezbednost,čak što više čovek se potrudio da mušteriji da više od uobičajenog u servisima za ugradnju TNG-a i mislim da je to za pohvalu a ne kritiku.

Citirati Originalno postavljeno od Jesa
    Bino mi je da sada odradim samo ATEST.

Znaci, jos jednom, koja je procedura za Beograd?
    Gde da uzeme koji formular/uplatnicu, sta mi je potrebno od dokumentacije (fotokopija, saobracajne, licne, nesto nesto boce...)

Koliko para sve o dodje i sl.

Unapred hvala!!!
    Pošto po papirima(saobraćajna) ti nisi vlasnik,a auto je registrovan u SUP-u Jagodina,moraćeš da uradiš sledeće:
    Prvo odeš na tehnički i kažeš da oćeš da atestiraš TNG uređaj i da ti je potreban registracioni list(obavezno dva primerka) za SUP.
    Onda pošalješ ili odneseš saobraćajnu i registracioni list vlasniku auta iz Jagodine da bi on mogao da ti izvadi u SUP-u(Jagodina)uput za atestiranje vozila na TNG.I da u SUP-u kaže da će atest biti odrađen kod ...(moraš navesti tačno kod kog i u kojem mestu),da bi oni upisali tačno jer s ozirom da je Jagodina pretpostavljam da će napisati mašinski Niš ili amss Niš,zato mu to nagovesti da nedođe do zabune.Kad budete imali uput za atest iz SUP-a i registracioni list u rukama možeš da ideš i da oprobaš sreću sa atestiranjem.Ako prodješ onda ćeš dobiti uverenje o atestu i onda ponovo u Jagodinu u SUP da upišeš to u saobraćajnu.
    CENOVNIK
    registracioni list od 500 do 800
    uput za atest(taksa) 1210
    atest oko 3500-3600
    taksa za upis u saobraćajnu opet 1210
    nova saobraćajna oko 300

Mora da postoji jednostavnija procedura, da ja to mogu da odradim bez vlasnika sa saobracajnom, ovlascenjem i papirima koje imam za uredjaj u Beogradu.

Zvacu AMSS.

Član od
    23.07.2006
    Garaža
    Opel Vectra B 2.0DI 16v
    Moze i bez vlasnika ali u ovlascenju onda mora pisati da si ovlascen i za menjanje tehnickih detalja tj. tehnickih prepravki i dorada na vozilu. To pouzdano znam zato jer sam zbog iste stvari kao i ti morao da menjam ovlascenje.
    EX OPEL KADETT E C14NZ TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY IVAN T

NOW OPEL VECTRA B 2.0DI 16V (X20DTL)

SVE PROLAZI PA CAK I DOZIVOTNA ROBIJA

Speedplus.
    Majstor je napisao par NOTORNIH glooposti.
    Ko puni tank? ISKLJUCIVO pumpadzija? To samo valjda u Srbiji jos ima. Mi smo ih "ukinuli" odavno.
    Znaci puni se tank a ti gledas na skalu na tanku kao se puni? Jel to?
    Ako se zaglavi plovak sto je veoma cest slucaj ne punis uopste? Jel to?
    Kako to izvodis? Prikacis pistolj i on stoji, stisnes dugme na pumpi a zoves zenu mobilnim kod kuce da gleda? Ja vodim za takve prilike pomocnike koji su uzgred i svedoci desavanja (najmanje dva). A ti?
    To je MISSION IMPOSSIBLE.
    Daj bre. Procitaj PRVO DOBRO sta pise na tom papiru pre nego sto komentarises.
    Ja nisam rekao da neko upozorenje za korisnike nije potrebno ali toliko glooposti je malo previse za tako kratak tekst.
    Ne kazem da je to majstor licno pisao ali je stavio SVOJ POTPIS na tako nesto.

Zar trebam da mislim da je normalan? Mozda se ipak samo salio ili nas pravi ludim. Sta znam.
    Ne kapiram jos uvek cemu ustvari sluzi taj papir pa bi molio profesionalce u Srbiji da mi objasne svrhu tog papira i sta to ima veze sa atestom kad je vec za to potreban.

Meni taj dokument lici kao na neko uputstvo za upotrebu zasnovano na nekoliko dezinformacija i nekoliko korisnih stvari koje i mala deca znaju.
    Boca je pod VISOKIM pritiskom, itd....
    Sta to ustvari vlasnika auta uopste briga? Vi majstori ste placeni da mislite o tome i da sve bude kako treba a vlasnik samo toci (ili ni to), placa i vozi auto.
    Jednostavno, zar ne?
    To bi isto bilo kao kad bi neko u uputstvu za koriscenje auta rekao da je benzin zapaljiv. Da, znamo, pa sta?
    Nisam ja uopste neko ko zaguljeva ali sramota bre ljudi kako nas nekad neki koji su gori od nas ponekad nisko drze.

11. Kaze majstor:
    "Zabranjeno je rezervoar i vozilo izlagati otvorenom plamenu ili drugom izvoru varnicenja"
    Steta, bas sam nameravao da pokusam
    Zalozim vatricu ispod boce i brzo u

Salu na stranu, korisno uputstvo za onog ko nema tri cuke sa zivotom a resio je da ugradi TNG uredjaj, ostali ce se snaci i bez njega. Samo mi nije jasno kakve veze ono ima sa atestom. Prosao sam atest iako nisam imao nista slicno kod sebe. (AMKS)

@dranix
    ako pogledaš,u gornjem delu papira kaže da je to normativa tj. tekst uzet iz zvaničnog pravilnika koji je propisala država.Znači neko pametniji(?) od nas majstora je to napisao i mi bi praktično morali taj pravilnik da poštujemo iako je smešan.Gore navedeni majstor je verujem iz razloga X to samo prepisao i stavio svoj pečat kao potvrdu o identičnosti teksta iz službenog glasnika.A mogu da dodam i to da sam viđao radove dotičnog majstora i sve u svemu dobri su,čovek uopšte nije ******,radi svoj posao kako treba(bar iz onoga koliko sam ja video).

Strana 23 od 39 PrvaPrva ... 132021222324252633 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Atest
    Od burca u forumu Autogas (razno)
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 21.04.2013, 23:50
  2. atest TNG-a
    Od ludidzora u forumu Autogas (razno)
    Odgovora: 24
    Posl. poruka: 02.09.2012, 00:43
  3. Atest CG
    Od (RoSkE) u forumu Tehnički deo